У Дні європейської спадщини у Вінниці відбудуться екскурсії та майстер-класи

У Дні європейської спадщини у Вінниці відбудуться екскурсії та майстер-класи

13:35 12.09.2022

У програмі Днів європейської спадщини, що триватимуть у Вінниці протягом 15-25 вересня, велика частина заходів буде присвячена темі історії та архітектурі, а також їхньому впливу на сталий розвиток міста.

Вінничани та гості міста зможуть відвідати екскурсії та майстер-класи, а також послухати про сталі практики роботи з нерухомими об'єктами культурної спадщини, відвідати лекцію про етнічне розмаїття Вінниці та виставку про історичні контексти Європейської площі. 

За попередньою реєстрацією ряд безкоштовних заходів запропонує Музей Вінниці, - каже директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

21 вересня о 17:30 у садибі Львовича відбудеться лекція «Етнічне розмаїття Вінниці: про що розповідає міський простір?», де йтиметься не тільки про відому всім єврейську спільноту Вінниці, але й менш відомі осередки ассирійців, старовірів та інших етносів. Лекцію проведе Тетяна Кароєва, докторка історичних наук і професорка ВДПУ ім.Коцюбинського. Реєстрація проходить за посиланням.

Також 21 вересня у вежі Артинова представлять виставку «Європейська площа: простір (не)пам’яті» від команди Музею Вінниці. Вона розповість про історію трансформації простору в середмісті, який нині ми називаємо «серцем Вінниці». Відвідавши виставку, ви дізнаєтесь про історію та хронологію цього місця; сенси і смисли, які формували для вінничан протягом багатьох років за допомогою місць пам’яті. Вони з’являлись, змінювались та з часом зникали. Реєстрація проходить за посиланнями:

22 вересня о 17:00 в садибі Львовича можна відвідати круглий стіл на тему «Сталі практики роботи з нерухомими об'єктами культурної спадщини». Захід буде цікавий всім, хто переймається історією та культурою власного міста. Серед тем – реставрація найгарніших садиб Вінниці, двійники втрачених церков міста, розбудова Музею Вінниці та архітектурний код міста «без ГМО». Реєстрація проходить за посиланням.

У Дні європейської спадщини у Вінниці відбудуться екскурсії та майстер-класи

Також в рамках заходів ДЄС відбудуться екскурсії містом про Сабарів, острів Кемпу, Вінницькі мури, П’ятничани та інші потаємні куточки Вінниці. За всіма анонсами та реєстрацією на заходи стежте на фейсбук-сторінці департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Щорічна ініціатива Ради Європи

Вінниця вчетверте долучається до Днів європейської спадщини – щорічної ініціативи Ради Європи. Кожного року у вересні цю ініціативу відзначають по всій Європі. У Вінниці Дні європейської спадщини триватимуть з 15 до 25 вересня. Цьогорічна тема – стала спадщина, вона покликана привернути увагу до змін навколишнього середовища, розмаїття культурної спадщини та досягнення Цілей сталого розвитку 2030. Усі основні заходи будуть поділені на три смислові блоки: 

  1. екологія, 
  2. зелена економіка, 
  3. історія та архітектура.

Нагадаємо, Вінниця уже вчетверте долучається до щорічної ініціативи Ради Європи – Днів європейської спадщини. Вони проходять кожного вересня по всій Європі, а в нашому місті триватимуть протягом 15-25 вересня.

Читайте також

У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»
Детальніше
У Вінниці стартує майстерня міських екскурсій довкола постаті Михайла Коцюбинського
Детальніше
Геноцид кримськотатарського народу - злочин який триває
Детальніше
У Вінниці для дітей Захисників і ВПО влаштували екскурсію на «Вервольф» та в музей-садибу Пирогова
Детальніше
З фасаду колишнього лялькового театру у Вінниці знімають казкову декоративну майоліку
Детальніше
Історії вінничан, які рятувати євреїв в часи Другої світової війни
Детальніше