Туристичний код 2030. Вінницю планують зробити магнітом для туристів

Туристичний код 2030. Вінницю планують зробити магнітом для туристів

15:33 09.09.2020

У місті презентували стратегію розвитку туризму на найближчі 10 років. 

Стратегія розвитку туризму

Реконструкція пам’ятників, історичних місць, відкриття нових музеїв, ресторанів, готелів, а також глибока трансформація туристичної інфраструктури — все це чекає на Вінницю в найближчі 10 років. Перетворення на туристичний центр Подільського регіону покроково прописали в стратегії розвитку галузі.

директор департаменту маркетингу міста та туризму ВМР Олександр Вешелені

Це насамперед "massage" об’єднання. Це формування спільних конкурентних туристичних продуктів і створення мережі цікавих туристичних магнітів і якісних сервісів, які дозволять збільшувати потік туристів, їхнє дозвілля і різноманітні форми проведення часу у місті Вінниця, — зазначив директор департаменту маркетингу міста та туризму ВМР Олександр Вешелені.

Унікальні ідеї для реалізації амбітних планів збирали більше року. Спільно працювали експерти міськради, партнери з канадського ПРОМІС і десятки вінницьких підприємців зі сфери гостинності. 

заступник міського голови Андрій Очеретний

Ми хочемо розвивати вінницький аеропорт, інтегрувати міську річку Південний Буг у туристичну галузь. Ми хочемо, щоб місто Вінниця стало подільською родзинкою у вигляді гастрономії, щоб наші гастрономічні страви стали принадою для туристів. Щоб про Вінницю говорили як про локацію, яку хочеться відвідати, — зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний.

Вінниця туристична

І зрушення є. Торік місто відвідало майже 80 тисяч мандрівників. Більшість залишилися мінімум на два дні. В результаті бюджет громади поповнився на 2 мільйони гривень.

Почали з’являтися нові екскурсійні маршрути, почали підтягуватися нові гіди, ті, які вже представляють нове покоління. Почала розвиватися мережа не тільки готелів, але й, наприклад, конференц-залів, які дають великі перспективи розвитку ділового туризму. А це все платоспроможні клієнти, відвідувачі нашого міста. Але крім того, туризм – це драйвер розвитку креативних індустрій і збереження спадщини. Тобто, чим більше ми цінуємо свою культурну спадщину, тим більше ми хочемо її показати світові, — зазначив зазначив директор департаменту маркетингу міста та туризму ВМР Олександр Вешелені.

Вінниця

Згідно планів розвиток туризму дозволить не лише зміцнити імідж Вінниці як культурно-історичного центру, а й суттєво впливатиме на її економіку.

Туристична галузь – це в першу чергу підтримка, малого, мікро і середнього бізнесу. Ми сподіваємося, що після того, як добре розів’ється туристична галузь, будуть відкриватися додатково готелі, кафе, працевлаштовуватися люди. І якраз малий і середній бізнеси, які сьогодні є стовпом економіки Європи і світу, буде розширяти свої можливості. Не великі корпорації, а саме малий бізнес, який найбільш присутній в туристичній галузі, — сказав заступник міського голови Андрій Очеретний.

Вінниця - місто фонтанів

В успішність стратегії вірять і самі представники сфери гостинності, тож вже прораховують можливості «міста фонтанів».

співзасновник туристичного клубу Дмитро Отс

Це розвиток міста і перспективи для в’їзного туризму. Оскільки ми зараз займаємося виїзним туризмом, в майбутньому нам цікавий такий сегмент по в’їзному туризму. Саме з регіонів інших областей і, навіть, закордон. Наприклад, розглядаємо Польщу як один із сегментів по залученню туристів до нашого регіону, — сказав співзасновник туристичного клубу Дмитро Отс.

Громадські обговорення проєкта стратегічного розвитку туризму у Вінниці пройшли успішно. Якщо проєкт отримає схвалення депутатів, то стане частиною перспективного плану розвитку міста. 

Embedded thumbnail for Туристичний код 2030. Вінницю планують зробити магнітом для туристів

Читайте також

Екскурсовод професія чи покликання
Екскурсовод: професія чи покликання?
Детальніше
Всесвітній день екскурсовода
Всесвітній день екскурсовода
Детальніше
Вінниця презентувала інклюзивні рішення у сфері туризму на форумі в Чернігові
Вінниця презентувала інклюзивні рішення у сфері туризму на форумі в Чернігові
Детальніше
На Чернігівщині є своя «Вінниця»
На Чернігівщині є своя «Вінниця» - що ми про неї знаємо?
Детальніше
У Місті ідей стартує проєкт "Школа гідів та амбасадорів Вінниці"
У Місті ідей стартує проєкт "Школа гідів та амбасадорів Вінниці"
Детальніше
12 екскурсій та турів підготував міський Офіс туризму
12 екскурсій та турів підготував міський Офіс туризму
Детальніше