Цього року вперше до школи підуть 4955 маленьких вінничан
Уже за кілька днів перший у своєму житті День знань відзначатимуть майже 5 тисяч першокласників Вінницької міської територіальної громади. Вони навчатимуться за системою Нової української школи. А першачки приєднаних територіальних громад Великої Вінниці у цьому році вперше отримають "Альбом вінницького першокласника".
Вінницькі школи завершують останні приготування до нового навчального року. Батьки першокласників найактивніше подавали заяви до гімназії №24 – сюди піде 360 першачків. До школи №5 подали 242 заяви, а ЗОШ № 27 матиме 224 нових учнів. Першочергово зараховували майбутніх школярів до закладів за місцем проживання. А також надавали перевагу тим дітям, у яких в закладах навчають братиків чи сестричок.
Усі діти, які вперше сядуть за парти шкіл Вінницької МТГ, отримають у подарунок "Альбом вінницького першокласника". У ньому можна на згадку про початок шкільного життя розміщувати власні фото про свій клас, першого вчителя нових друзів, яскраві моменти навчання, досягнення, улюблені шкільні предмети.
![Цього року вперше до школи підуть 4955 маленьких вінничан](/sites/default/files/styles/compressor/528x747/inline-images/2_6.png?itok=lzafo1ZC)
Як проходитимуть святкові лінійки до Дня знань, розповіла директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.
За новими освітянськими стандартами формат свята визначає заклад. У нашому місті це уже давно стало святом для дітей, а не для дорослих. І воно має бути організовано так, щоб його запам’ятали діти. Особливо це стосується тих, хто йде на навчання вперше. Це можуть бути урочистості на шкільному подвір’ї, святкування в межах класу, родинні екскурсії. Але, враховуючи наші реалії, адже пандемія не закінчилась, усе це треба робити з дотриманням санепідвимог, аби не наражати на небезпеку дітей та батьків. Міністерство освіти і науки все-таки пропонує (і я це підтримую), що заходи потрібно проводити на відкритому повітрі, - зазначила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.
Що ж стосується самого освітнього процесу, то все залежатиме від епідеміологічної ситуації. Учні та вчителі мають дотримуватись усіх рекомендованих протиепідемічних правил: тримати дистанцію, регулярно мити руки, користуватися масками в коридорах шкіл, проводити дезінфекцію та провітрювання приміщень.
Для того, щоб освітній процес проходив у звичному режимі та для збереження власного здоров’я, вінницькі педагоги активно вакцинуються. Уже зробили щеплення від COVID-19 51,4% освітян громади. А частина закладів мають показники вакцинованих працівників колективів на рівні 80%.
Нагадаємо, Де у Вінниці проводять "шкільні ярмарки"