Трамвай-«швидка», який обслуговує аварійні ділянки, курсує Вінницею цілодобово
У цьому трамваї немає номера маршруту, курсує він не за графіком, а лише у випадку несправності на колії. А ще суттєво відрізняється від тих, що перевозять пасажирів на лінії й не лише кольором. В салоні технічного вагона, замість звичайних пасажирів – їде команда працівників компанії.
Це швейцарський трамвай. Він зійшов з конвеєра 64 роки тому.
Спершу у Вінниці він перевозив пасажирів, а з роками, майстри Вінницької транспортної компанії переобладнали його під технічні потреби. Повністю змінили салон, пофарбували. І ще одна відмінність – перші двері відкриваються автоматично. А 2 та 3 – вручну, за потреби механіків, – розповідає водійка технічного вагона Тетяна Шеремета.
У трамваї дві секції. Одна облаштована сидіннями з підігрівом та столом, інша – для численного багажу ремонтної бригади: дорожніх знаків, інвентаря, рейок, інструментів, балонів з газом та іншого.
Роль нашої бригади — усунути будь-які проблеми. Іноді потрібно терміново накладки замінити, ще шпали міняємо та інше. Аварійні випадки, до прикладу: бувало таке, що тріснула рейка і піднялася на 15 сантиметрів. Оперативно реагуємо, надаємо, так би мовити, першу допомогу, щоб убезпечити шлях для трамваїв. А вже вночі, коли вони не курсують – повністю замінюємо рейку, – розповідає бригадир Сергій Берецький.
В бригаді, крім монтерів колій, обов’язково є зварники.
До всіх робіт, які ми проводимо, долучається зварник. Навіть елементарно, ми не можемо витягнути закладні іржаві болти, допоки він їх не розігріє зварювальним апаратом. Дуже потребуємо підсилення, роботи вистачає, а от рук, які її будуть робити – ні, – каже монтер Віктор Стоберський.
Зупинка технічного вагона – менш як хвилина. Щоб не заважати руху трамваїв, працівники швидко вивантажують приладдя та відпускають його до закінчення робіт на об’єкті. Здебільшого вагони служби колій Вінницької транспортної компанії курсують містом вночі, доставляючи працівників для виконання планових робіт. Вдень – аварійних.
У службі колій транспортної компанії таких вагонів є шість. Вони однакові візуально, та мають різне начиння в середині: додатково обладнані зварювальним апаратом та асфальтним агрегатом.
Нагадаємо, у Вінницькій транспортній компанії триває навчання та набір водіїв трамваїв і тролейбусів. «Студенти» вже пройшли та успішно здали в автошколі теорію щодо правил дорожнього руху, технічної експлуатації громадського транспорту, а потім закріпили її на практиці.