Світло під час блекаутів, сонячні станції та когенерація - Вінниця вибудовує енергонезалежність
Взимку 2022 року, коли ворог атакував енергосистему України, громади обирали для себе найоперативніший спосіб заживлення критичної інфраструктури — підключення до генераторів. За понад два роки більшість регіонів почали впроваджувати нові рішення.
Аби зменшити навантаження на загальну енергосистему і хоча б частково закрити свої потреби, вінницький бізнес встановив сонячні електростанції на понад 16 МВт. У громаді також були встановлені СЕС на дахах медичних закладів. Втім, відчутно вплинути на забезпечення міста альтернативною електроенергією вдалося завдяки когенераційним установкам.
Досвід Вінниці може стати дорожньою картою для тих громад, які теж стали на шлях децентралізованого енергозабезпечення. Тож понад 20 спікерів та експертів обʼєднались у Вінниці задля обміну досвідом і розробки нових стратегій, які зможуть забезпечити безперебійну роботу інфраструктури в разі блекаутів.
Захід відбувся в рамках програми "Future of Ukraine". Підсилити своїми ресурсами готові й університети. Інвестиції в енергетичну стійкість бізнесу та громад — один із чинників перемоги у війні з рф, каже співдиректор програми "Future of Ukraine", американець Рорі Фіннін. У цій сфері Вінницька громада вже співпрацює з USAID та Міжнародною організацією з міграції ООН.
Нагадаємо, забезпечує електроенергією роботу котельні, яка подає тепло понад 7 тис. вінничанам, а в міжопалювальний період гарячу воду – понад 20 тис. мешканцям. Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий та перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна оглянули одну з когенераційних установок, яку встановило «Вінницяміськтеплоенерго».