Студенти та викладачі Вінницького торговельно-економічного інституту печуть паски для захисників

Студенти та викладачі Вінницького торговельно-економічного інституту печуть паски для захисників

20:49 11.04.2023

Передати домашнього тепла та любові на фронт. Студенти факультетів харчових технологій і готельно-ресторанної справи спільно з викладачами долучилися до ініціативи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу «Подаруй військовим смак домашнього тепла».

Паски до Великодня у виші випікають щороку. Зазвичай ними пригощали колектив інституту. Але торік традиція дещо змінилася. Великодню здобу почали пекти для переселенців, які проживали на базі навчального гуртожитку. А цьогоріч і для військових.

Ви ніде не купите такої паски, як ми сьогодні зробимо - вимішаємо в ручну з любов’ю, з емоціями, - каже студент вінницького торгово-економічного інституту Богдан Білокур.

Опара вже готова, тож студент Богдан Білокур починає замішувати тісто на запашну Великодню випічку. Додає цукор, яйця, вершкове масло, олію та борошно вищого ґатунку.

Паски до Великодня у виші випікають щороку. Зазвичай ними пригощали колектив інституту. Але торік традиція дещо змінилася. Великодню здобу почали пекти для переселенців, які проживали на базі навчального гуртожитку. 

Ми щороку це робимо. Але цільова аудиторія, на жаль, змінюється. Сьогодні ми це робимо для наших військових, які дають можливість нашим студентам вчитися, а нам працювати. Це наш невеличкий вклад в те, щоб їх душі були спокійні, серця сповнені теплом домашнього Великоднього свята. Це те, що ми можемо для них зробити, - говорить директорка торговельно-економічного інституту, депутатка обласної ради Наталя Замкова.

Усі процеси на кухні під пильним наглядом викладачки Ольги Іваніщевої. Жінка каже, за своє життя спекла не один десяток духмяних пухкеньких пасок. Використовує рецепт своєї бабусі.

Головне в пасці - це правильно її замісити, добре вимісити руками. Колись моя бабуся казала: "міси-міси, дочко, щоб не було затирочок". І правильно вимішено тоді, коли сім потів йде. Тоді правильно вимішена паска. Перед тим як розчиняти на паску треба помолитися за кожним замісом я читаю молитви, благословляємо тісто, замішуємо і коли ставимо в духовку теж відповідно благословляємо, - каже старша викладачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ВТЕІ КНТУ Ольга Іваніщева.

У фартухах і чепчиках разом зі студентами на кухні  заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк та депутатки Галина Якубович і Наталія Замкова. Активно включаються у процес виготовлення пасок.

Вдячні саме студентам нашого торговельного університету за те, що вони нам допомогли й найперше дякуємо нашим ЗСУ за те, що ми можемо сьогодні їх спекти, - говорить депутатка обласної ради Галина Якубович. - Вони нас захищають, а ми робимо все для того, щоб їм допомогти тим, чим ми можемо тут на свому робочому місці.

Смак святкової випічки додасть воїнам наснаги та сили у боротьбі за нашу Батьківщину, переконані депутати. Тому й вирішили об’єднати зусилля мешканців різних куточків нашого регіону довкола проєкту гум штабу «Смак домашнього тепла».

Різні локації по всій області. Долучилися сотні людей до цього проєкту і мені дуже приємно що наші студенти торговельно-економічного університету разом з нами ви бачте і хлопці й дівчата теж випікали паски які будуть направлені нашим воїнам на схід на південь де вони захищають Україну, - каже заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Загалом студенти планують спекти понад дві сотні ароматних пасочок. 

Великодні паски коштують чимало, але хочу щиро подякувати депутатам, які долучилися і профспілці нашого навчального закладу, тому це все наша загальна справа і депутати обласної ради зробили свій внесок для того, щоб ми могли випікати ці чудові паски, - каже Наталя Замкова.

Як тільки пасочки спеклися, їх відправляють на декорування. Змащують ванільною глазур’ю та посипають кольоровими цукерочками.

Студенти та викладачі переконані, перемога України можлива лише тоді, коли у наших хлопців буде надійний тил. 

Повезуть паски, а також усі необхідні для побуту військових речі на передову волонтери міжрегіонального координаційного гум штабу. 

Нагадаємо, проєкт Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу "Подаруй військовому смак домашнього тепла" триває: напередодні Великодня в громадах Вінниччини випікають паски. До свята їх доправлять на фронт бійцям військових частин, які дислокуються в області.

Читайте також

Три Mavic 3T передала Вінницька громада бійцям 79-ї окремої десантно-штурмової бригади
Детальніше
У Вінниці зібрали ще одне фронтове багі - рятуватиме життя військових на запорізькому напрямку
Детальніше
Ще дві військові частини отримали техніку від Вінницької громади та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу
Детальніше
Для дітей Захисників та переселенців у Вінниці влаштували зустріч з представниками бізнесу
Детальніше
Шістдесят дронів: двом військовим частинам передали ще одну партію техніки з Вінниці
Детальніше
Черговий мобільний лазне-пральний комплекс передав на фронт Міжрегіональний Координаційний Гуманітарний Штаб
Детальніше