Співпраця Ізраїлю та Вінниччини сільське господарство, медицина та ІТ-технології

Співпраця Ізраїлю та Вінниччини: сільське господарство, медицина та ІТ-технології

18:07 19.01.2022
20

19 січня Вінниччину відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський. З паном Послом зустрілися голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, заступник голови Дмитро Чаленко, голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов і його заступник Олександр Піщик. Ізраїльська сторону також представляла координаторка проєктів MASHAV Діана Журомська.

Про це повідомляє Вінницька обласна рада.

Послу презентували відеофільм про економічний та інвестиційний потенціал Вінницької області, а також інформацію про роботу підприємств, які працюють із залученням зарубіжних інвестицій.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий подякував пану Послу за візит до Вінницької області та за підтримку, яку Держава Ізраїль надає Україні та, зокрема Вінниччині, у різних сферах. Він також зазначив, що нині жителям Вінниччини та сусідніх регіонів ефективно слугує реалізований ще 10 років тому спільний з Ізраїлем масштабний медичний проєкт у Вінниці - лікувально-діагностичний  центр.

Нині в області планується будівництво та реконструкція низки об’єктів охорони здоров’я, - сказав Вячеслав Соколовий. - Переконаний, нам дуже знадобиться досвід Ізраїля в цьому питанні, адже ми знаємо, на якому високому рівні перебуває медицина у Вашій країні. Вінницькі лікарі вже зробили перші успішні кроки в такій медичній галузі, як трансплантологія. Ми починаємо розвивати телемедицину. Це дуже важливі для нас напрями, які потребують і чітких дій, і фахових порад, і спеціалізованої підготовки українських лікарів. Ми сподіваємося на тісну співпрацю з медичними закладами Держави Ізраїль.

Співпраця Ізраїлю та Вінниччини сільське господарство, медицина та ІТ-технології

Вячеслав Соколовий також зауважив, що для Вінниччини не менш важливим є і реалізація проєктів на рівні територіальних громад області:

Ми займаємося розробкою та створенням інвестиційних парків на території громад. І вже скоро такі майданчики запропонуємо увазі потенційних інвесторів. Гадаю, це зацікавить зарубіжних партнерів.

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський зазначив, що він працює в Україні пів року, на Вінниччині – вперше.

Але Вінницька область для мене – не зовсім чужий регіон, тут – у Тульчинському районі - моє родове коріння по лінії матері, - розповів пан Посол.   

Співпраця Ізраїлю та Вінниччини сільське господарство, медицина та ІТ-технології

Пан Міхаель Бродський сказав, що Держава Ізраїль працює з Україною та конкретно Вінниччиною передусім за трьома напрямами, і це - сільське господарство, медицина та ІТ-технології.

Щодо аграрного бізнесу, то Ізраїль закуповує зерно в Україні і, думаю, що велика частка – саме з Вінницької області. Ви можете активно пропонувати експорт сільськогосподарської продукції нашій країні та залучати ізраїльських інвесторів у ваші аграрні холдинги, - наголосив пан Посол. – У сфері охорони здоров`я може бути не тільки медичний туризм, ізраїльські інвестори  мають пропозиції щодо будівництва та відкриття на Вінниччині медичних закладів.

Пан Посол також акцентував, що в ІТ-сфері Ізраїля понад половини фахівців (близько 40 тисяч людей), які працюють на аутсорсингу, - це українці.

Ізраїлю не вистачає ІТ-спеціалістів, отже співробітництво в цій сфері буде тільки розширюватися. Думаю, що ізраїльтяни не тільки купуватимуть ці послуги, а й будуть вкладати інвестиції в цей бізнес, - додав пан Міхаель Бродський.

Нагадаємо, зустрітися з Надзвичайним та Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні планує мер Вінниці Сергій Моргунов. Планують обговорити перспективи підвищення професіоналізму вінницьких медиків.

Читайте також

Скільки українців виїхало до Чехії Майже як уся Вінниця!
Скільки українців виїхало до Чехії? Майже як уся Вінниця!
Детальніше
20 тонн гумдопомоги для Вінниччини зібрали українці в Іспанії
20 тонн гумдопомоги для Вінниччини зібрали українці в Іспанії
Детальніше
Вінничанка, яка через війну змушена була виїхати з країни, розповіла як налагоджує життя у Німеччині
Вінничанка, яка через війну змушена була виїхати з країни, розповіла як налагоджує життя у Німеччині
Детальніше
Сергій Моргунов Вінниця отримала гуманітарний вантаж з медикаментами з Баварії
Сергій Моргунов: "Вінниця отримала гуманітарний вантаж з медикаментами з Баварії"
Детальніше
Польські лісівники передали десять позашляховиків для потреб ЗСУ
Польські лісівники передали десять позашляховиків для потреб ЗСУ
Детальніше
Допомогти тим, хто лікує душі у Вінниці для психологів влаштували тренінг
Допомогти тим, хто лікує душі: у Вінниці для психологів влаштували тренінг
Детальніше