СПАЛАХ ГРИПУ на Вінниччині кому загрожують ускладнення від хвороби та хто в групі ризику

Спалах грипу на Вінниччині: кому загрожують ускладнення від хвороби та хто в групі ризику?

17:00 07.02.2025

Вінниччина наближається до епідеміологічного порогу – в області зростає кількість хворих на грип та ГРВІ. Частіше недуга вражає дітей. Цьогоріч пік захворюваності припав на січень.

Одним із ускладнень грипу є швидкий розвиток пневмонії – на 2-3 день після появи симптомів. Наразі найбільше хворіють діти. Кількість випадків збільшилася після того, як відновилося навчання після зимових канікул.

Якщо перебіг грипу не складний, у стаціонарі противірусну терапію пацієнти отримують від трьох до п’яти днів. Якщо ускладнений пневмонією – до 10. За даними обласного центру контролю і профілактики хвороб, минулого тижня до лікарів звернулися близько 7 тисяч осіб.

Медики просять громадян уважніше ставитися до свого здоров’я та дотримуватися правил особистої гігієни. І не забувати, вакцинація - найефективніший спосіб профілактики захворювання.

Нагадаємо, з понеділка, 10 лютого, учні Вінницько-Хутірського ліцею, ліцеїв №№ 6, 15, 23 навчатимуться вдома. Вони тимчасово переходять на онлайн-заняття через поширення захворюваності на грип та ГРВІ та як наслідок – низьку відвідуваність.

Embedded thumbnail for Спалах грипу на Вінниччині: кому загрожують ускладнення від хвороби та хто в групі ризику?

Читайте також

Як вінничани можуть вберегтися від грипу та сезонних захворювань
Як вінничани можуть вберегтися від грипу та сезонних захворювань
Детальніше
Понад дві тисячі операцій провели у Вінницькому регіональному кардіоцентрі за 2025 рік
Понад дві тисячі операцій провели у Вінницькому регіональному кардіоцентрі за 2025 рік
Детальніше
В Україні стартувала національна програма Скринінг здоров'я для людей віком 40+
В Україні стартувала національна програма "Скринінг здоров'я" для людей віком 40+
Детальніше
Вінницька Пироговка в ТОП-10 по Україні за кількістю проведених трансплантацій за рік
Вінницька Пироговка в ТОП-10 по Україні за кількістю проведених трансплантацій за рік
Детальніше
У Вінницьких травмпунктах зафіксували понад 400 звернень за тиждень
У Вінницьких травмпунктах зафіксували понад 400 звернень за тиждень
Детальніше
1 січня в Україні зміниться календар щеплень дівчата 12-13 років отримуватимуть вакцини від ВПЛ
Щеплення від ВПЛ буде обов’язковим для дівчат віком 12-13 років
Детальніше