Соціальний захист під час війни: засідання круглого столу у Вінниці

Соціальний захист під час війни: засідання круглого столу у Вінниці

16:29 16.09.2022

Про соціальний захист в умовах воєнного стану говорили 16 вересня на засіданні круглого столу "Вдосконалення системи соціальних послуг в Україні". Захід організували Асоціація соціального розвитку через право, Вінницька обласна рада, Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету, Факультет міжнародних відносин.

Участь у круглому столі взяли заступниця Вінницького міського голови та голова постійної комісії обласної ради з питань економіки, фінансів та бюджету Галина Якубович; директорка Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету та голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, культури, релігії, молоді та спорту Наталя Замкова.

Тема круглого столу

Воєнна агресія з боку російської федерації, а також набуття Україною статусу кандидата в члени Європейського Союзу загострила необхідність якомога скоріше окреслити проблеми правового забезпечення соціального захисту в умовах воєнного стану, віднайти шляхи їх вирішення, приділивши увагу розвитку та популяризації професії соціального працівника.

Галина Якубович розповіла про досвід Вінниці у питанні прийому внутрішньо переміщених осіб та надання їм допомоги.

На перших порах ми розуміли, що державним органам влади, органам місцевого самоврядування та територіальним громадам потрібно знаходити механізми для вирішення тих питань, які постають у людей, - зазначила Галина Якубович. - Дійсно, система соціального захисту потребує певної трансформації. З початку активних бойових дій, коли ще держава не могла виплачувати ті допомоги, які зараз люди отримують, ми налагодили співпрацю з міжнародними організаціями. Але для людей важлива не тільки фінансова складова, й психологічна та звичайна соціальна підтримка.

Соціальний захист під час війни: засідання круглого столу у Вінниці

Наталя Замкова наголосила, що Вінницька область забезпечує надійний тил для країни.

Вінницькою обласною радою ухвалюються усі необхідні рішення для підтримки наших військових, допомоги внутрішньо переміщеним особам, функціонування об’єктів критичної інфраструктури, забезпечення життєдіяльності області загалом, - зазначила вона. - Сьогодні важливо максимально зберегти ритм роботи громад області. Саме тому під час воєнного стану обласна рада націлилась на такі основні напрямки роботи - залучення гуманітарної допомоги від міжнародних партнерів та сприяння розміщенню релокованих підприємств в громадах Вінницької області.

Соціальний захист під час війни: засідання круглого столу у Вінниці

Із самого початку повномасштабної війни обласна рада та Вінницька міська рада утворили Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб.

Перед органами самоврядування стоїть багато викликів. Це і проведення навчального року в умовах війни, і майбутній опалювальний сезон тощо. Разом шукатимемо відповіді на складні питання, - зазначила Наталя Замкова.

Соціальний захист під час війни: засідання круглого столу у Вінниці

Нагадаємо, волонтери, представники молодіжної ради, студенти Вінницького технічного фахового коледжу та просто небайдужі вінничани відвідали тренінг, який відбувся у Молодіжному центрі "Квадрат". Організатори заходу Вінницька молодіжна рада та відділ молодіжної політики Вінницької міськради.

Читайте також

У Вінниці представили програму розвитку безбар'єрного простору
Детальніше
Мери міст-побратимів Нансі, Карслруе та Вінниці зустрілися із представниками громадської думки
Детальніше
Жителі Ямпільщини проголосували проти видобутку надр в Буші
Детальніше
Будівництво укриттів у медзакладах та допомога ЗСУ - рішення 52 сесії Вінницької облради
Детальніше
Допомога вінничанам, захисникам і переселенцям: муніципальні програми підтримки у Вінниці
Детальніше
У Вінниці пройшла перша зустріч щодо можливих сценаріїв розвитку Території SUN
Детальніше