Сортують сміття та заробляють на відходах_ досвід вінницьких ОСББ у свідомому споживанні 0-42 screenshot

Сортують сміття та заробляють на відходах: досвід вінницьких ОСББ у свідомому споживанні

12:16 04.09.2024

В Україні щороку утворюється понад 10 мільйонів тонн відходів, з яких лише незначний відсоток сортується і йде на переробку. Такі дані оприлюднили в Міндовкілля. За різними даними, від 4 до 7 відсотків нашої країни завалено сміттям.

З грудня 2021 року в Україні заборонили розповсюдження поліетиленових пакетів — це лише перший крок на шляху до свідомого споживання та зменшення кількості шкідливих відходів. Мешканці одного із вінницьких ОСББ взялися за сортування сміття і навіть знайшли підрядників, які його переробляють.

Загалом на сміттєвому майданчику цього ОСББ десяток контейнерів для вторсировини. Купували їх за власні гроші, які виручили із продажу відходів. Наразі середній заробіток становить 1,5 тисячі гривень на місяць.

У Департаменті відновлення та розвитку Вінницької міськради кажуть, важливо, аби більше вінничан долучалися до свідомого споживання. Аби залучити якомога більше містян до сортування відходів, Вінниця розробляє План управління відходами.

Нагадаємо, першу тонну пластикових кришечок вже відправили на переробку. Їх зібрали освітні заклади Вінницької громади, в яких встановлені спеціальні контейнери з написом "Кришечки вкидай - безпілотник запускай".

Embedded thumbnail for Сортують сміття та заробляють на відходах: досвід вінницьких ОСББ у свідомому споживанні

Читайте також

Вінничанина оштрафують за спалювання сміття на приватній ділянці
Вінничанина оштрафують за спалювання сміття на приватній ділянці
Детальніше
Вінниця та Іспанія продовжують співпрацю щодо проєкту екологічних автобусів
Вінниця та Іспанія продовжують співпрацю щодо проєкту екологічних автобусів
Детальніше
Назбирали три машини гілля у Вінниці влаштували другу толоку на набережній Південного Бугу
Назбирали три машини гілля: у Вінниці влаштували другу толоку на набережній Південного Бугу
Детальніше
Захаращені сходові клітини та хаотичне паркування: вінницьким ОСББ вказали на порушення
Захаращені сходові клітини та хаотичне паркування: вінницьким ОСББ вказали на порушення
Детальніше
Досвід березневої атаки шахедів на місто як Вінниця контролює доступність укриттів
Досвід березневої атаки "шахедів" на місто: як Вінниця контролює доступність укриттів
Детальніше
Загроза екології колишня зона відпочинку перетворилась на смітник у Жмеринській громаді
Загроза екології: колишня зона відпочинку перетворилась на смітник у Жмеринській громаді
Детальніше