Служба у справах дітей Вінницької міськради опрацювала майже 12 тис. звернень

Служба у справах дітей Вінницької міськради опрацювала майже 12 тис. звернень

13:34 18.01.2024

Служба у справах дітей Вінницької міської ради плідно працювала у 2023 році. Зокрема, фахівці Служби опрацювали близько 12 тисяч усних та письмових звернень від громадян, установ та організацій, надали понад 4100 консультацій з питань соціального захисту дітей.

Важливо, що систематична робота Служби у справах дітей особливо актуальна під час повномасштабного вторгнення, адже турбота про найменших жителів громади – один із пріоритетів Вінницької міської ради. Служба у справах дітей має відношення фактично до кожної сім’ї, де є дитина. Ми дбаємо про маленьких вінничан, здійснюємо контроль за дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування та тими, хто знаходиться у складних життєвих обставинах. Також не забуваємо і про дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій. Наразі дітей з таким статусом у Вінницькій громаді нараховується 300, – зазначає начальниця Служби у справах дітей Людмила Шафранська.

Загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Вінницький громади, складає 266. Дітей-сиріт – 84, 182 дитини, позбавлених батьківського піклування. У 2023 році одну дитину вдалося влаштувати до прийомної сім’ї. 10 діток знайшли прихисток у відповідних установах: 9 – у «Центрі матері й дитини» та 1 дитина – у Жмеринському реабілітаційному центрі.

За 2023 рік Служба у справах дітей опрацювала 6665 усних та 1261 письмових звернень громадян, а також 4135 звернень від установ та організацій. Фахівці провели 4103 консультації з питань соціального захисту дітей, підготували 2208 запитів, клопотань, інформацій щодо захисту законних прав та інтересів дітей.

Важливою формою роботи Служби у справах дітей є контроль за умовами утримання і виховання дітей, які перебувають на обліку. У 2023 році обстежили умови проживання 714 дітей, які проживають у 464 сім’ях та здійснили контроль за усиновленими дітьми у 74 родинах, з них: 13 у прийомних сім’ях, дитячому будинку сімейного типу, 62 дитини-сироти, дитини, позбавлених батьківського піклування, які проживають у 61 опікуна/піклувальника.

Окрім того, двічі перевірили стан роботи із соціально-правового захисту дітей та стан виховної роботи з дітьми у навчальних закладах: Вінницький обласний спеціалізований будинок дитини, Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей, Вінницький навчально-реабілітаційний центр «Гніздечко». Провели 2183 профілактично-виховних бесід з метою з'ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності, вчинення правопорушень: з дітьми – 1146 бесід, з батьками та особами, що їх замінюють, – 1037 бесід.

Свою роботу фахівці Служби у справах дітей продовжують і в 2024 році.

Нагадаємо, Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб спільно з Вінницькою міською радою вчергове ініціював дозвілля для малечі. Цього разу захопливе зимове дозвілля чекало на дітей Вінниці та внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також

Літні табори центру реабілітації «Гармонія» запрошують молодь
Детальніше
У Вінниці відбувся чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 8 років
Детальніше
Завершився стипендіальний конкурс для молоді від "Подільської громади"
Детальніше
На Вінниччини рятувальники провели для дітей пізнавальний безпековий захід
Детальніше
У Вінницько-Хутірському окрузі започаткував роботу простір для освіти та розвитку молоді
Детальніше
У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше