Ще у двох підрозділах поліції Вінниччини запрацювали кімнати, дружні до дитини
У Жмеринці така кімната розташована у приміщенні нової поліцейської станції, а у Томашполі – в селищній раді. Вони створені для надання кваліфікованої допомоги дитині, яка стала свідком чи жертвою насильства, вчинила правопорушення або постраждала від військової агресії рф, опинилась у кризовій чи небезпечній ситуації.
Про це 27 грудня інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.
У затишній комфортній атмосфері з дітьми працюватимуть поліцейські, психологи та інші спеціалісти, - йдеться у повідомленні.
Що таке кімната, дружня до дитини
Це спеціально обладнане приміщення для застосування методики «Зелена кімната» з дітьми. Кімната складається з двох частин:
- в одній є зручні меблі, предмети інтер’єру, іграшки, книги та анатомічні макети, на котрих діти у невимушеній розмові з психологом та ювенальним поліцейським наочно можуть розказати про те, що сталось.
- у другій – знаходиться слідчий, якого дитина не бачить. Однак за допомогою технічного обладнання він може коригувати спілкування уточнювальними запитаннями, важливими для розслідування. Їх коректно інтерпретують спеціалісти, щоб мінімізувати та запобігти повторній травматизації дітей.
Це все створено для того, щоб неповнолітні почували себе максимально захищено, а фахівці могли ефективно проводити бесіди, знижуючи стрес.
27 грудня перевірити діяльність поліцейської станції та кімнати у Жмеринці з робочим візитом прибув начальник поліції Вінницької області Юрій Пархоменко разом із представниками прокуратури, органів влади та місцевого самоврядування.
Як зазначив полковник поліції Юрій Пархоменко, кімната, дружня до дитини, є прикладом того, як разом ми можемо впроваджувати міжнародні стандарти у діяльність поліції, зокрема у забезпеченні прав і свобод неповнолітніх.
Сьогодні висловлюємо вдячність громаді за підтримку та спільну турботу про найменших та найуразливіших громадян. Продовжуємо роботу над реалізацією проєкту, ініційованого керівництвом МВС та Нацполіції України, у територіальних підрозділах поліції області. Створений простір допоможе поліцейським проводити з неповнолітніми процесуальні дії, з урахуванням їхніх вікових та індивідуально-психологічних особливостей, в комфортній для них обстановці. Разом з цим, за підтримки органів місцевого самоврядування ми продовжуємо розширювати проєкт «Поліцейський офіцер громади». Працюємо далі, – сказав він.
Нагадаємо, у Вінниці продовжують впроваджувати безпекові заходи, оскільки вкрай важливо, щоб кожен громадянин у нашому місті відчував себе захищеним. Саме тому депутати Вінницької міської ради на сесійному засіданні проголосували за внесення змін до Програми цифрового розвитку на 2018-2023 роки, які передбачають розширення системи відеоспостереження та відеоаналітики, яка працює на території громади.