Ще 15 «мавіків» та 80 тисяч сухих душів відправили з Вінниці військовим на фронт

Ще 15 «мавіків» та 80 тисяч сухих душів відправили з Вінниці військовим на фронт

17:10 11.06.2024

Три військові частини, бійці яких боронять нашу землю на різних напрямках, отримали підсилення. Це півтора десятка Mavic-3T, а ще 80 тисяч сухих душів – це кишенькові засоби гігієни, до набору яких входить губка, що піниться, та сухий рушничок. Це передали Вінницька міська рада разом з громадою та Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом.

Міська влада Вінниці у координації з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом на регулярній основі підтримує 36 військових частин.

Ще 15 «мавіків» та 80 тисяч сухих душів відправили з Вінниці військовим на фронт

Забезпечити бійців найнеобхіднішим – завдання Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.

Така підтримка постійно діюча. Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб системно працює над забезпеченням першочергових потреб військових, турбується і про побут захисників та намагається його покращити хоч трішки, наскільки це можливо в тих умовах. Головна мета команди – спільно наближати Перемогу. Підтримка ЗСУ – обов'язок кожного українця, – зазначає координаторка Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Катерина Поджаренко.

Чергову партію допомоги для українських військових передали від громади секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський та заступник міського голови Андрій Очеретний.

Це вже друге таке підсилення нашої бригади силами Вінницької міськради та громади. "Мавіки" виконують надважливі завдання: де не пройде військовослужбовець, цей апарат справляється на всі сто. При цьому ми не ризикуємо життями побратимів, відповідно, чим більше таких дронів – тим менше втрат. А щодо сухих душів: це наша гігієна, вони необхідні і допомагають нам на позиціях, де складно з поставкою води. Душі легенькі, невеликі, не займають багато місця в рюкзаку. Їх зручно використовувати, – каже військовий з позовним Зевс.

Ще 15 «мавіків» та 80 тисяч сухих душів відправили з Вінниці військовим на фронт

Дрони допомагають нам захищати країну від окупантів. Їх використовують для розвідки. Також – для підтримки побратимів. Коли немає можливості дістатись на позиції до хлопців -– ми їм скидаємо воду, сухпайки, – додає військовий з позовним Шишук.

Вкрай необхідними для ЗСУ залишаються саме дрони.

Сьогодні кожна з трьох військових частин отримала по 5 Mavic-3T з тепловізором і приладом нічного бачення. Це очі наших захисників на нулі. Ми маємо планову систему допомоги завдяки тому, що наприкінці минулого року правильно підійшли до формування бюджету, сформували три основні принципи, один з яких "Безпека і оборона", – каже секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський.

Цьогоріч із бюджету Вінницької громади на пріоритет «Безпека та оборона» скеровано близько 1 мільярда гривень. А це третина коштів, які не входять до захищених статей.

Нагадаємо, нацгвардійці вінницького підрозділу тренувались застосовувати гранатомети різних модифікацій і вдосконалювали вміння, необхідні для штурмових дій у населених пунктах. Особливістю таких тренувань є спеціальні тренажери, які імітують різні типи гранатометів.

Читайте також

Вбивство Ірини Фаріон: досліджують усі версії, включно з тією, що веде в Росію
Детальніше
Електронне бронювання військовозобов’язаних тепер доступне на порталі "Дія"
Детальніше
Зможуть на "нулі" прийняти душ та випрати речі: захисникам передали лазне-пральний комплекс
Детальніше
У Вінниці створили Раду родин загиблих Захисників та Захисниць України
Детальніше
Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Понад 4 мільйони українців оновили військово-облікові дані
Детальніше