міська рада сесія 25 червня

Сесія захисту. Що прийняли депутати міської ради 26 червня

17:45 26.06.2020

«Сесія захисту» — так в цілому можна охарактеризувати сьогоднішнє засідання депутатів Вінницької міської ради. Своїм рішенням вони виділили десятки мільйонів гривень на підтримку найуразливіших категорій населення, доплати медикам та формування стратегічного запасу для захисту Вінниці від повторної пандемічної хвилі. В деяких питаннях спрацювали на випередження, а завдяки вдалій економії одна зі шкіл отримає бонус.

Програма «Вінничани важливі» в дії — 24 мільйони гривень виділили депутати міськради на доплати найуразливішим категоріям міста. Мова йде про пенсіонерів, які отримують менше 2 тисяч гривень, матусь, котрі виховують дітей з інвалідністю. Ініціатором такої підтримки  в часи пандемії виступив мер Сергій Моргунов, і це питання під час чергової сесії отримало одноголосну підтримку депутатського корпусу. Від 300 до 500 гривень вінничани почнуть отримувати з липня і до кінця року.

Можу повідомити всім, щоб ніхто не переживав — всі, хто має право на доплату, її отримає. Той, хто в червні написав заяву, почне її отримувати з липня, хто написав у липні, той в серпні отримає за два місяці: липень і серпень Тому ніхто не залишиться без уваги, - повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Загалом допомогу виплатять більш як 14 тисячам містян. Разом з тим працюють в мерії і на випередження кризових ситуацій, формуючи стратегічний медичний запас. Його має вистачити, аби витримати удар другої хвилі коронавірусу, яку експерти прогнозують на осінь 2020 року.

Олександр Шиш

Сьогодні депутати за ініціативи Вінницького міського голови прийняли рішення профінансувати медичну галузь в розмірі 18,7 млн грн для придбання засобів індивідуального захисту, а саме костюмів біозахисту,  рукавичок, масок, респіраторів, ізоляційних халатів, бахил і також деззасобів для обробки приміщень і рук. Ці засоби будуть закуплені і вони створять тримісячний запас. Крім того, що ми постійно поновлюєм наявний запас, буде створено окремо резерв на три місяці для того, щоб убезпечити медичних працівників від COVID-19, — зазначив директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Чи не першою в Україні саме Вінниця, не чекаючи урядових рішень, запровадила і муніципальні надбавки медикам. Фінансовий тил їм забезпечують і досі. Так приміром лікарю, який працює з ковідними пацієнтами доплата становить 5 000 грн, медичній сестрі — 3 000 грн, молодшому медперсоналу — по 1500 грн.

І також для 708 медичних працівників ми передбачаємо муніципальну надбавку за червень, яку ми розпочали виплачувати ще з березня 2020 року (з початку карантину). Спочатку — для 196 лікарів, 317 медичних сестер, 195 працівників молодшого персоналу. Загальна потреба складає 2,6 млн грн, ми передбачаємо 1,8 млн грн. Зокрема і по блоку підтримки бізнесу, підприємців, в цілому передбачено 3,8 млн грн часткової компенсації роботодавцям за збереження, збільшення робочих місць, — зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Сергій Моргунов

А ще у місті побільшає утеплених освітніх закладів. У 2020 році планували зробити енергоощадними десять. Для робіт такого масштабу взяли кредит. Та в процесі термомодернізації вдалось зекономити, і, як бонус, в списку на теплозахист з’явилась ще одна школа.

І в зв’язку з цією економією ми можемо направити кошти на тринадцяту школу.  Будемо робити її дах. Тому цьогоріч в нас буде вже не 10 закладів, а буде 4 школи і 7 дитячих садочків. Тобто 11 закладів — в програмі термомодернізації цих будівель, — зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

А ще у списку приємних новин — затверджений брендбук «Візуалізація бренда міста Вінниця». Тепер Місто має його офіційно. Сподіваються, що це допоможе зробити подільську столицю більш впізнаваною для туристів. А ще використовувати брендбук  для оформлення рекламних вивісок зможуть наші підприємці.

В цілому я вважаю, що це гарна справа у спопуляризації міста Вінниці. В зовсім іншому ракурсі: «місто Вінниця — місто ідей», — прокоментував Вінницький міський голова Сергій Моргунов. 
Цей брендбук можна завантажити на сторінці «Вінницясіті» і користуватись ним і в некомерційниїх, і в комерційних цілях, — додав директор департаменту маркетингу міста та туризму міської ради Олександр Вешелені.

І чи не вперше в режимі онлайн депутати вітали матусь героїнь. Під час сесії аплодували сімом  жінкам які народили та виховали по 5, 8 та навіть 10 дітей.

Читайте також

Вінницький бізнес зустрівся із владою міста
Вінницький бізнес зустрівся із владою міста
Детальніше
У Вінниці створили Спеціальний фонд для підтримки ЗСУ
У Вінниці створили Спеціальний фонд для підтримки ЗСУ
Детальніше
У Вінницькій громаді на умовах партнерства збудують сучасну екоферму
У Вінницькій громаді на умовах партнерства збудують сучасну екоферму
Детальніше
Embedded thumbnail for Чергова сесія міської ради за 23 лютого 2024 року
Чергова сесія міської ради за 23 лютого 2024 року
Детальніше
Як американці допоможуть вінничанам справитися з психологічними наслідками війни
Як американці допоможуть вінничанам справитися з психологічними наслідками війни
Детальніше
Працівникам Вінницької транспортної компанії дякували за професійність
Працівникам Вінницької транспортної компанії дякували за професійність
Детальніше