Сесія Вінницької міськради схвалила звіт щодо виконання бюджету

Сесія Вінницької міськради схвалила звіт щодо виконання бюджету

15:07 26.08.2022

Воєнні дії поставили виклики перед усіма секторами економіки та соціальної сфери Вінницької міської територіальної громади та створили умови, в яких неможливо в повному обсязі виконати всі заплановані завдання та плани. Втім місто докладає максимум зусиль для того, щоб підтримувати належний рівень порядку. Сьогодні, 26 серпня, депутати міської ради схвалили звіти щодо виконання бюджету та реалізації Програми економічного і соціального розвитку в першому півріччі.

За даними опитувань промислових підприємств у Вінниці, протягом першого місяця повномасштабної війни вони були завантажені лише на 40-60% наявних потужностей. Наприкінці весни ця ситуація дещо вирівнялась і стан завантаженості на кінець першого півріччя складає 70-80% від довоєнного рівня.

Сесія Вінницької міськради схвалила звіт щодо виконання бюджету

При цьому обсяги реалізації промислової продукції у номінальному вираженні за п’ять місяців склали 13,6 млрд грн, що на 8,7% менше від аналогічного періоду 2021 року. Втім, за оцінкою фахівці, це досить непоганий результат в умовах спаду економіки та війни.

Фінансова стійкість

Також під час сесії схвалено проєкт рішення «Про звіт щодо виконання бюджету за перше півріччя». Умови війни – складні для виконання бюджету. Вони суттєво впливають на роботу бізнесу, сплату деяких податків та платежів. Але й у такій ситуації у Вінниці докладають максимум зусиль для підвищення фінансової стійкості територіальної громади.

Перше півріччя 2022 року ми прожили в зовсім інших реаліях – в умовах воєнного стану. Такого за часи незалежності Україні ще не було. Ми від стратегічного планування перейшли до оперативної планування, в першу чергу щодо підтримки наших Збройних Сил та роботи з внутрішньо переміщеними особами. Кошти були направлені й на підтримку і подальший розвиток критичної інфраструктури. Перед нами стоїть виклик й щодо підготовки до опалювального сезону. Нам необхідно забезпечити стабільну роботу критичної інфраструктури у всіх напрямках. Також важливим питанням є підготовки до навчального року. Але я переконаний, що спільними зусиллями ми дійсно впораємось з усіма цими викликами. Окремо я хочу подякувати Оксані Анатоліївні Домерат за те, що податкова служба достатньо ефективно працює щодо надходжень до бюджетів всіх рівнів, у т.ч. до місцевого бюджету, Дякую бізнесу за те, що сплачують належним чином податки, – каже Сергій Моргунов.

Нагадаємо, 26 серпня під час сесії міської ради депутати проголосували за важливе рішення щодо підтримки вінничан, які постраждали унаслідок жахливої трагедії 14 липня.

Читайте також

Вінницькі фермери попри війну збільшують поголів'я високопродуктивних корів
Детальніше
У форматі В2В: у Вінниці відбувся Українсько-латвійський бізнес-форум
Детальніше
Ще понад 1,5 млрд грн акумулювали до бюджету Вінницької громади на допомогу ЗСУ, безпеку й стійкість громади
Детальніше
У Вінниці розширили перелік вакансій з суспільно корисних робіт для безробітних
Детальніше
На воркшопі у Вінниці обговорили перспективи розвитку тваринництва
Детальніше
Муніципальне житло: найбільша квота для учасників російсько-української війни
Детальніше