Сержант з Вінниці, який пішов на війну добровольцем, отримав «Золотий хрест»

Сержант з Вінниці, який пішов на війну добровольцем, отримав «Золотий хрест»

11:05 20.02.2024

Сержант Сергій Качуринський з позивним «Балу» – військовий, який зараз боронить Україну на східному напрямку. Чоловік брав участь в АТО/ООС, з початком повномасштабного вторгнення став до лав ЗСУ боронити власну сім’ю та рідну країну від агресора. 

За бойові заслуги у жовтні 2023 року вінничанина нагородили нагрудним знаком «Золотий хрест».

Сержант з Вінниці, який пішов на війну добровольцем, отримав «Золотий хрест»

За словами дружини Сергія Качуринського – Ірини, у цивільному житті чоловік працював на будівництві. У 2015-2016 роках служив в АТО/ООС. Потім повернувся додому, але з початком повномасштабної війни не міг залишитись осторонь оборони Батьківщини. Тож пішов добровольцем до лав ЗСУ.

Добре пам’ятаю дні перед початком повномасштабного вторгнення. У нас у всіх було передчуття, що буде велика війна. Чоловік військовий, знає, що таке бойові дії. Тож вже 25 лютого 2022 року він пішов на службу добровольцем. Розумію, що вдома у такі важкі для країни часи він би не лишився. Не міг допустити того, щоб ворожі війська дійшли до його рідного міста. Тож підтримую і поважаю рішення чоловіка, – ділиться Ірина Качуринська.

Сергій Качуринський спочатку служив у Вінниці, проте перебування у тиловому місті – не для нього. Тож військовий попросив переводу. І у травні 2023 року потрапив на службу у Третю окрему штурмову бригаду. Разом із побратимами брав участь в обороні Бахмута.

Нагороду «Золотий хрест» Сергій Качуринський отримав за звільнення Андріївки, яке відбулося у вересні 2023 року. Тоді у Третій штурмовій бригаді повідомляли: «У результаті блискавичної операції російський гарнізон Андріївки був оточений, відрізаний від основних сил та знищений». За участь у боях вінничанин був нагороджений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий хрест».

Сергій – справжній Герой для нас: для своєї сім’ї й для усієї країни. Пишаємося таким чоловіком і батьком, – зазначає дружина Сергія.

Вдома на Сергія Качуринського чекає сім’я: дружина та двоє синів. Молодший мріє піти по стопах батька та теж стати військовим.

Можна сказати, що чоловік ішов на війну заради дітей. Щоб потім боронити країну від загарбників не довелося їм. Сергій завжди каже: якщо не я сьогодні, то завтра підуть воювати наші діти. Маємо їм забезпечити мирне майбутнє в незалежній Україні, – говорить дружина військового.

Нагадаємо, відзнакою Головнокомандувача Збройних Сил України - нагрудним знаком "Золотий хрест" нагороджений Захисник із села Уладівське, що у Калинівській громаді, Денис Герасимчук. Про це інформує видання Калинівка.City.

Читайте також

"Це було мрією дитинства": кінологиня з Вінниччини розповіла про службу з чотирилапими напарниками
Детальніше
Через війну покинули рідний дім: будинок сімейного типу з Вовчанська переїхав у Жмеринку
Детальніше
В Україну повернули тіла 254 полеглих оборонців
Детальніше
У Вінниці презентували книгу Світлани Пенькової «Українські колібрі»
Детальніше
Байден і Зеленський підписали безпекову угоду між Україною та США
Детальніше
Для українських оборонців, які проходять реабілітацію, "Подільська громада" зібрала книги
Детальніше