Сергій Моргунов зустрівся з мерами із Баварії: "Нам важлива підтримка європейських країн"

Сергій Моргунов зустрівся з мерами із Баварії: "Нам важлива підтримка європейських країн"

15:18 23.04.2022

Сьогодні, 23 квітня, Вінницю відвідали мери трьох міст з земельного округу Вайльхайм-Шонгау у Баварії: Роттенбух, Пель та Бернрід. Їхні очільники Маркус Бадер, Вернер Грюнбауер та Георг Малтерер кілька тижнів тому у форматі відеозв'язку спілкувались з міським головою Сергієм Моргуновим та пообіцяли підтримувати Вінницю. А нині вже привезли гуманітарну допомогу, зокрема продукти харчування тривалого зберігання та медикаменти, у тому числі дефіцитні кровозамінники. Також у свої громади приймуть 30 людей з важкими захворюваннями, які потребують постійного медичного супроводу. Про подальшу співпрацю у гуманітарному напрямі йшлося і під час зустрічі гостей з міським головою.

Під час зустрічі міський голова Сергій Моргунов розповів своїм іноземним колегам про ситуацію в Україні та у Вінницькій громаді. Також говорили про сьогоднішні потреби та про те, яку допомогу можуть надалі надавати німецькі партнери.

У Вінниці відносно безпечно. На сьогоднішній день на сході України є великі проблеми, особливо у Маріуполі. В нас під час Другої Світової війни не було таких руйнувань, як роблять росіяни зараз в Україні. Про те, що творять окупанти на нашій землі, страшно розповідати. Вчора була проведена ексгумація тіла голови територіальної громади Гостомеля. Його росіяни вбили за те, що він роздавав хліб членам своєї громади, - говорить Сергій Моргунов.

Баварії

Очільник громади зазначив, що вчора генеральний штаб росії заявив, що у них є наміри після Херсона зайняти Миколаїв, Одесу і зайти в Придністров’я. А це є підтвердженням того, що Путін на одній Україні не зупиниться, якщо його вчасно не зупинити.

Саме тому українській армії, Україні необхідне важке озброєння, щоб ми могли відтіснити росіян від державних кордонів нашої країни. Для нас важлива підтримка європейських країн у цьому питанні. Нині йде боротьба між добром і злом, між тоталітаризмом і демократією. Дякуємо вам, що ви до нас завітали. Наше завдання – вигнати росіян та налагоджувати мирне, спокійне життя, - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Міський голова Роттенбуха Маркус Бадер розповів про акцію солідарності у підтримку Вінниці, яка проходила у кількох громадах регіону Вайльгайм-Шонгау. Крім того, він зазначив, що німецький народ підтримує Україну.

Ми сьогодні тут, щоб обговорити ті гуманітарні питання, з якими ми можемо допомогти. Ми провели у своєму регіоні акцію, її мета – зібрати кошти та закупити необхідні медикаменти та обладнання для вінницьких лікарень. І ми це зробили. До акції долучився кожен мешканець громади, здавши по одному євро. Загалом вийшло 136 тисяч євро. І це лише перший крок, ми плануємо і надалі співпрацювати, хочемо розуміти та знати, що вам потрібно. Ми будемо допомагати вам, вашому Вінницькому регіону, - зазначив міський голова Роттенбуха Маркус Бадер.

Він додав, що люди, які проживають у громадах регіону Вайльгайм-Шонгау, що у Баварії, з перших днів війни підтримують переселенців з України.

Наші люди приносили кошти, одяг, приймали переселенців. Вони створили список житла, де могли приймати біженців з України. Саме наш регіон прийняв тисячу переселенців і готовий приймати ще, - розповів Маркус Бадер.

В свою чергу очільник Вінницької громади Сергій Моргунов подякував німецьким колегам за підтримку і ту роботу, яку вони організували у своєму регіоні, щоб допомогти Україні та Вінниці зокрема. Також додав, що місто чекає ще на переселенців зі сходу України. І є велика потреба в розкладних ліжках, матрацах, подушках, карематах та постільній білизні, ще зайвими не будуть ліки та продукти харчування.

Під кінець зустрічі, в знак дружби та співпраці іноземні колеги подарували очільнику Вінницької громади прапор Баварії. Сергій Моргунов пообіцяв, що цей прапор в знак солідарності будуть підіймати біля міської ради першого травня – у важливий для Баварії день. А також передав їм прапор Вінниці та попросив подякувати мешканцям Баварії за підтримку.

Нагадаємо, 21 квітня, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман та голова обласної Ради Вячеслав Соколовий відвідали Жмеринський волонтерський центр.

Читайте також

Вінницька громада передала 10 "мавіків" та 10 тисяч сухих душів спецпідрозділу Kraken
Детальніше
У Вінниці сім'ям поліцейських, які загинули на фронті, вручили державні нагороди
Детальніше
Повідомили про підозру жмеринчанину, який зняв і виклав у соцмережі переміщення гелікоптера ЗСУ
Детальніше
Українські захисники мають техніку для відбиття ворога: Вінницька громада підсилила армію
Детальніше
Вінниця передала дрони, тепловізори та сухі душі поліцейським, які виконують бойові завдання на фронті
Детальніше
Одиноким літнім вінничанам роздали продуктові бокси від "Карітас-Спес-Вінниця"
Детальніше