Сергій Моргунов: Швейцарія готова розгорнути гуманітарну місію у Вінниці

Сергій Моргунов: "Швейцарія готова розгорнути гуманітарну місію у Вінниці"

17:45 03.04.2022

Сьогодні, 3 квітня, до Вінниці прибув Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд разом з командою відділу гуманітарної допомоги. Вони зустрілись з міським головою Сергієм Моргуновим та обговорили, яку гуманітарну допомогу може надати Швейцарія Вінниці та Україні.

Після зустрічі швейцарці ознайомились з роботою Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу та побачили, як він функціонує.

Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд зазначив, що раніше на зустрічах з Вінницьким міським головою обговорювали питання розвитку Вінниці, будівництва, реконструкції.

На жаль, сьогодні у нас зовсім інша зустріч. Моя країна проявляє солідарність до України. Не тільки Швейцарія, а й представники інших країн готові підтримувати і захищати демократичні цінності разом з вами. Українці платять дуже високу ціну, платять кров’ю, захищаючи і нашу незалежність та свободу. Ми готові допомагати Вінниці, – каже Клод Вільд.

Міський голова Сергій Моргунов розповів про консолідацію українського суспільства та про важливість підтримки світу.

Ми сьогодні бачимо таку підтримку. Оремо хочу подякувати Уряду Швейцарії та Надзвичайному та Поважному Послу Клоду Вільду за все те, що Швейцарія робить для України і для Вінниці, – зазначив Сергій Моргунов. – Такі міста, як Вінниця, знаходяться в тилу і допомагають тим містам, де відбуваються активні військові дії.

Сергій Моргунов: Швейцарія готова розгорнути гуманітарну місію у Вінниці

Сергій Моргунов розповів, що на минулому тижні у Вінниці створили Міжрегіональний гуманітарний штаб.

Одним із завдань штабу є отримання і формування стратегічних запасів продовольства для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у Вінниці і Вінницькому регіону. Наразі у регіоні офіційно зареєстровано 22 тисячі таких людей, у Вінниці – 11. Загалом, за нашими даними, таких переміщених осіб 60 тисяч. Ми забезпечуємо цих людей не тільки продуктами, а й матеріальною допомогою, надаємо їм можливість працевлаштування, медпослуги, освітні послуги для дітей. Сьогодні у Вінниці близько 900 дітей переселенців долучились до онлайн-навчання у наших школах.

Також міський голова зазначив, що Міжрегіональний гуманітарний штаб займається формуванням гуманітарних вантажів і відправкою їх у міста, які є на межі оточення або під бомбардуванням.

Вчора відправили 53 тонни у Харків. Направляємо допомогу в Чернігів, Миколаїв, Київ. При отриманні будь-якої гуманітарної допомоги на рівні місцевого самоврядування є стовідсоткова гарантія, що ця допомога надійде адресатам.

Голова оціночної місії Відділу гуманітарної допомоги Швейцарії Беат Хергер розповів, що на допомогу українцям планують виділити 80 мільйонів швейцарських франків. 20 з них – для підтримки українців, які у Польщі та Румунії і 60 мільйонів – для тих, хто в Україні.

Спочатку нашою першочерговою місією була підтримка переселенців, які переїжджали до Польщі та Молдови. На сьогодні ми трішки переформатовуємо свою роботу і безпосередньо допомагаємо українцям, які знаходяться на території України. Ми маємо два великих проєкти: в Одесі та у Вінниці. Ми розпочнемо саме з допомоги їжею. Для Вінниці - це мільйон 700 тисяч швейцарських франків".

Нагадаємо, у Вінниці працює Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Сьогодні, 3 квітня, прийшов вантаж з Луцька з медичним обладнанням, яке передали Україні швейцарські друзі.

Читайте також

Загинув на Харківщині: Вінниця проводжає у вічність Героя Максима Кошеля
Детальніше
Стерилізують та вакцинують від сказу: у Вінниці лікарі-ветеринари допомагають безпритульним собакам
Детальніше
Вінниця передала дрони, тепловізори, тепловізійні приціли та сухі душі 18-й Слов'янській бригаді
Детальніше
У Вінниці Служба перевезення людей на кріслах колісних за пів року надала понад 6,5 тисяч послуг
Детальніше
Посмертно нагородили чотирьох Героїв з Тульчинської громади
Детальніше
Вінницька громада передала 10 "мавіків" та 10 тисяч сухих душів спецпідрозділу Kraken
Детальніше