Сергій Моргунов Місто-побратим Вінниці Кельце організувало збір допомоги

Сергій Моргунов: Місто-побратим Вінниці Кельце організувало збір допомоги

21:03 28.02.2022

Жителі польського міста Кельце, з яким Вінниця підтримує побратимські зв'язки понад 60 років, на знак солідарності з Україною збирають гуманітарну допомогу. Приносять медикаменти, продукти, теплі речі, ковдри. Перераховують кошти на благодійні рахунки для українських біженців. 

Про це на своїй сторінці у фейсбуку написав міський голова Сергій Моргунов.

Місто вже прийняло близько трьох сотень постраждалих з України, багато жителів Кельце пропонують прихисток у своїх домівках. Також формуються гуманітарні вантажі до Вінниці з дружніх міст Радом та Тарнув. Громади Польщі солідарні з нами, тому що ми об'єднані спільними європейськими цінностями, де немає місця агресії і ненависті. Постійно спілкуюсь з нашими колегами з Кельце - запитують, чим допомогти. Відчуваю підтримку тисяч людей. Мене попросили передати вінничанам, що поляки пишаються українцями, переживають за нас і впевнені у нашій перемозі. Ми зупинимо коричневу чуму XXI століття, - зазначив очільник Вінниці Сергій Моргунов.

Сергій Моргунов: Місто-побратим Вінниці Кельце організувало збір допомоги

Представник Уряду міста Кельце, координатор співпраці з закордоном Кароль Гадовський у телефонній розмові розповів, що жителі Кельце хвилюються за Україну та її людей.

Допомогти українським біженцям охочих чимало. Ми підключили наші заклади культури, школи, університети. Усі допомагають. Наші люди надають біженцям з України житло, продукти харчування. Вони можуть отримати безкоштовну медичну допомогу, з поїздів до місця тимчасового проживання їх доставляють безкоштовно. Також українські біженці матимуть можливість їздити в громадському транспорті містом і не платити. Ми всі вас підтримуємо, хвилюємось за вас та пишаємось вами, - говорить Кароль Гадовський.

Сергій Моргунов: Місто-побратим Вінниці Кельце організувало збір допомоги

Нагадаємо, у Вінниці продовжують збирати кошти на потреби українських захисників та переселенців. Благодійний фонд “Подільська громада” зібрав уже понад 10 млн грн. 

Читайте також

Міжнародний реєстр збитків: українці зможуть подати заяву за 12 новими категоріями
Детальніше
Ще один ворожий літак ліквідували: на Донеччині українські зенітники знищили СУ-25
Детальніше
Вінниця прощається із військовослужбовцем Сергієм Загорульком
Детальніше
У Вінниці приймали Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні пані Наталку Цмоць
Детальніше
Вінниця прощається з воїном «Червоної Калини» Володимиром Карпусем
Детальніше
Володимир Гройсман провів зустріч з надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталкою Цмоць
Детальніше