Ринок праці у Вінницькій громаді втримує позитивну динаміку - потрібні продавці, менеджери, лікарі

Ринок праці у Вінницькій громаді втримує позитивну динаміку - потрібні продавці, менеджери, лікарі

12:29 10.01.2024

З початку повномасштабного вторгнення ринок праці відновлюється та динамічно розвивається. У департаменті економіки і інвестицій Вінницької міської ради повідомляють, що економічне становище у нашій громаді зберегло стабільність попри виклики, пов’язані з війною.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій Вінницької міськради Максима Мартьянова, підприємці у нашій громаді динамічно створюють нові робочі місця.

З лютого 2022 року, відколи почалося повномасштабне вторгнення, 3500 вінничан та людей з числа внутрішньо переміщених осіб знайшли роботу завдяки бізнесу, який відкрив нові вакансії. Йдеться як про релоковані підприємства, так і про місцеві. Варто зазначити, що попри виклики, пов’язані з війною – а це логістика, міграція трудового населення, зміна ринків збуту, постачальників та клієнтів як таких, робота під час блекаутів, як це було торік, бізнес діяв дуже зібрано, зберігаючи вже наявні колективи та оплату праці. Водночас підприємці продовжували нарощувати свої потужності: релокований бізнес – станом на 1 січня 2024 року у Вінниці зареєстровано 353 суб’єкти господарювання – з початку великої війни створив 1737 нових робочих місць, місцевий бізнес тим часом працевлаштував 1806 людей, – розповідає Максим Мартьянов.

Найбільш затребувані на ринку праці:

  • продавці, 
  • менеджери, 
  • лікарі,
  • водії, 
  • різнороби. 

Також мають попит бухгалтери, кухарі, педагоги, слюсарі, машиністи та оператори. 

За словами Максима Мартьянова, як вінницькі, так і релоковані підприємства регулярно набирають спеціалістів робітничих професій – для людей без досвіду, студентів проводять спеціальні навчання та пояснюють специфіку роботи.

Щоб залишатися конкурентним, бізнес робить все можливе для того, щоб залучати нових співробітників, утримувати вже наявний персонал і водночас пропонує конкурентні заробітні плати. Якщо у 2023 році середньомісячна зарплата складала близько 15400 грн, то, за нашими прогнозами, у 2024 - вона зросте до 18000 грн, – сказав Максим Мартьянов. 

Розуміючи, що стабільна економіка – це основа мілітарної безпеки України, Вінницька міська рада продовжує реалізовувати низку проєктів, пов’язаних з підтримкою бізнесу.

За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, протягом 2023 року місцевим підприємцям, які працюють у різних сферах економічної діяльності місто надавало фінансову підтримку коштом бюджету Вінницької міської територіальної громади у вигляді часткової компенсації.

Йдеться про витрати за встановлені відновлювальні джерела енергії. Цей порядок компенсацій ми впровадили торік, він розрахований на мікро-, малий та середній бізнес. Наразі ним скористалися понад 10 підприємств. Фактично, бізнес повертає частину податків, сплачених до бюджету назад і інвестує їх у свій подальший розвиток. Крім того, підтримуючи бізнес, муніципалітет компенсує відсотки за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва. Важливим аспектом є і компенсація роботодавцям витрат на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця. Такі компанії, як ТОВ “Грін Кул”, ТОВ-НВП “АРГОН”, ТОВ “ВУДВІН” торік суттєво збільшили свої колективи - сумарно вони створили 222 робочих місця й отримали відповідну компенсацію за ЄСВ, – пояснює Андрій Очеретний. – Минулий рік був складним, але ми всі продовжували працювати. Приємно констатувати, що навіть під час війни вінницький бізнес рухається вперед, забезпечує робочими місцями українців, реалізує інвестиційні проєкти і робить внесок у стабільність громади. Ми вдячні за це і будемо продовжувати підтримувати корисні та соціальні ініціативи надалі.

За словами Максима Мартьянова, всі три Порядки компенсацій муніципалітет планує продовжувати й у 2024 році.

Як показує практика, такі інструменти підтримки з боку місцевої влади дуже стимулюють бізнес працювати у більш посиленому режимі, – сказав він.

Нагадаємо, багато людей втратили роботу через війну і досі перебувають в активному пошуку, звертаючись по допомогу до служби зайнятості. У Вінницькій обласній службі зайнятості на обліку перебувають майже 5 тис. безробітних.

Читайте також

Понад 30 років в ефірі — залаштунки роботи вінницького телеканалу ВІТА
Понад 30 років в ефірі — залаштунки роботи вінницького телеканалу ВІТА
Детальніше
У Вінниці буде п’ятий індустріальний парк - це понад 900 нових робочих місць
У Вінниці буде п’ятий індустріальний парк - це понад 900 нових робочих місць
Детальніше
У Вінниці запланували черговий Ярмарок вакансій в межах проєкту PROLEAP - приєднуйтесь
У Вінниці запланували черговий Ярмарок вакансій в межах проєкту PROLEAP - приєднуйтесь
Детальніше
Дрифт з Немирова, хтось чистить зуби у трамваї, а дехто спить на роботі — закулісся Світанку
Дрифт з Немирова, хтось чистить зуби у трамваї, а дехто спить на роботі — закулісся "Світанку"
Детальніше
Міжнародний день логопеда секрети професії від експертки Альони Король
Міжнародний день логопеда: секрети професії від експертки Альони Король
Детальніше
Свинина у вінницьких супермаркетах подорожчала
Свинина у вінницьких супермаркетах подорожчала
Детальніше