Робота з ветеранами та пільговиками – це найважливіший напрям соціальної роботи у Вінниці

Робота з ветеранами та пільговиками – це найважливіший напрям соціальної роботи у Вінниці

15:24 02.04.2024

Важливі питання соціальної підтримки населення громади підняли на міжвідомчій раді з питань сім’ї, соціальної політики сімей Захисників, інтеграції ВПО, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та торгівлі людьми. 

Учасники засідання обговорили визначення соціальних та психологічних потреб сімей Захисників та Захисниць України, заслухали звіт щодо діяльності Сервісного офісу у справах ветеранів та «Служби Денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства», а також ознайомилися із комплексною соціальною послугою з формування Життєстійкості. Всі ці напрями відповідають пріоритету Вінницької міської ради «Турбота».

Надання якісних послуг вінничанам та внутрішньо переміщеним особам, яких ми вважаємо новими вінничанами, і робота, яка стосується родин Захисників і Захисниць, є ключовими засадами сфери соціальної політики громади. Сьогодні у планах підбити підсумки вже зробленої роботи та окреслити перспективи майбутнього розвитку та вдосконалення підтримки населення, – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Щодо опрацьованих анкет визначення соціальних та психологічних потреб сімей Захисників та Захисниць, а також надання муніципальних пільг родинам полеглих воїнів розповіла перша заступниця директора департаменту соціальної політики ВМР Наталія Паламарчук.

Робота з ветеранами та пільговими категоріями в умовах непростих реалій сьогодення – це найважливіший напрям роботи департаменту соціальної політики.

Станом на зараз у муніципальному реєстрі пільгових категорій знаходиться понад 14 тисяч осіб. Серед них є також учасники бойових дій, члени їхніх родин, особи з інвалідністю внаслідок війни. Наші спеціалісти постійно вивчають соціальні, психологічні, юридичні, освітні та інші потреби цих категорій населення методом анкетування. Найбільше запитів, як правило, стосуються надання медичних послуг, – зазначила Наталія Паламарчук.

Також вона нагадала, що департамент соцполітики регулярно проводить зустрічі з членами родин полеглих Захисників, інформуючи про муніципальні пільги. Йдеться про допомогу на поховання, компенсацію за самостійне санаторно-курортне лікування, допомогу на оздоровлення дітям, кошти дітям, які йдуть до 1-го класу та інші. У 2024 році також запровадили надання безоплатної соціальної послуги Вінницького міського територіального центру «Догляду вдома» членам сімей полеглих Героїв.

З жовтня 2023 року у громаді також працюють помічники ветеранів. Про їхню роботу розповів Олексій Замірко – заступник директора - начальник відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів». За 2024 рік помічники ветеранів вже опрацювали 1263 звернень, надали 11358 послуг, проконсультували 844 особи.

Про роботу відділу «Служба Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі» прозвітував начальник цього відділу Максим Юрченко.

За перший квартал 2024 року Денний центр надав 537 соціальних послуг, 200 екстрених (кризових) послуг, фахівці здійснили 61 оцінку потреб з метою забезпечення соціальними послугами. Також з початку року ми забезпечили місцями у кризовій кімнаті 6 жінок та 5 дітей. Серед наших досягнень – закінчення ремонту та облаштування кризових кімнат, установлення відеонагляду із виведенням на екрани «Ситуаційного центру», за рахунок соціальних партнерів спеціалісти здійснюють цілодобове чергування у кризових кімнатах. Наші перспективи – це покращення доступності та якості послуг, впровадження інноваційних програм для підтримки постраждалих від домашнього насильства, посилення присутності та допомоги на приєднаних територіях, – розповів Максим Юрченко.

Він також нагадав, що у Вінниці продовжують працювати мобільні бригади допомоги постраждалим від домашнього насильства, які надають допомогу екстрено (кризово). А на засіданні сесії міської ради 29 березня прийняли «Програму для кривдників», щоб здійснювати комплексну роботу із запобігання домашньому насильству у громаді.

З 1 лютого у Вінниці функціонує проєкт «Життєстійкість». Про його діяльність розповіла координаторка Наталія Нагорняк. За її словами, проєкт спрямований на підтримку та зміцнення ментального здоров'я українців. Для підтримки вінничан у команді успішно працюють психологи, фахівці з соціальної роботи та соціальний менеджер.

За час функціонування проєкт охопив понад дві тисячі осіб різних вікових категорій, які належать до вразливих верств населення, – зазначила Наталія Нагорняк.

Наостанок учасники засідання підсумували надання соціальних послуг в громаді та намітили перспективи подальшого розвитку.

Нагадаємо, впродовж минулого року майже 5,2 тисячі учасників бойових дій та їхніх сімей скористалося сервісом "Ветеран" у вінницьких ЦНАП «Прозорий офіс». Послуга дає можливість першочергового обслуговування учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни, а також членів родин загиблих (померлих) Захисників України.

Читайте також

Вінницькі ЦНАПи активно реєструють акти цивільного стану - за рік понад 1500 реєстрацій
Вінницькі ЦНАПи активно реєструють акти цивільного стану - за рік понад 1500 реєстрацій
Детальніше
У Вінниці для дітей Захисників та ВПО провели тренінг про діджитал-професії
У Вінниці для дітей Захисників та ВПО провели тренінг про діджитал-професії
Детальніше
У Вінниці допомагатимуть розвивати власну справу ветеранам та посилять співпрацю бізнесу і влади
У Вінниці допомагатимуть розвивати власну справу ветеранам та посилять співпрацю бізнесу і влади
Детальніше
Кабмін призначив вінничанина заступником міністра у справах ветеранів України
Кабмін призначив вінничанина заступником міністра у справах ветеранів України
Детальніше
Оновлений сервісний центр МВС запрацював у Шаргороді
Оновлений сервісний центр МВС запрацював у Шаргороді
Детальніше
У Вінниці мешканці двох вулиць залишились без гарячої води
У Вінниці мешканці двох вулиць залишились без гарячої води
Детальніше