Резервну систему інформування населення створять у Вінниці

Резервну систему інформування населення створять у Вінниці

16:00 29.04.2022

Сьогодні, 29 квітня, депутати міської ради прийняли рішення про виділення коштів на створення резервної системи екстреного інформування населення. Її можна буде використовувати у разі виведення з ладу загальноміської системи централізованого оповіщення, з якої наразі лунають сирени.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Резервна система допоможе інформувати людей на FM-діапазоні – через ефірне радіомовлення на частоті 101,8 МГц "Місто над Бугом", з передачею повідомлень на FM-приймачі. Тому громадянам, а також установам, підприємствам і організаціям потрібно подбати про те, щоб у них був доступ до FM-радіо.

Ще один спосіб інформування – це організація оповіщення у місцях масового скупчення людей за допомогою засобів гучномовного зв’язку спецавтомобілів та електромегафонів.

Ми повинні налагодити ефективну і автономну систему оповіщення при будь-якій надзвичайній ситуації. У випадку, якщо немає світла, зв’язку, не працюють телевізори, чи у зовнішній системі оповіщення збій, у нас повинен бути альтернативний варіант. На прикладі міст, які сьогодні знаходяться у зоні окупації або активних бойових дій, ми бачимо, що відсутність альтернативної системи оповіщення – це достатньо серйозна проблема. Ми повинні ефективно та швидко створити резервну мережу, забезпечити її необхідними приладами та провести відповідне навчання, в тому числі з головами ОСББ, старшими по будинках, головами квартальних комітетів, старостами. До цього потрібно дуже відповідальна поставитись.

Резервна система термінового інформування населення призначена для оперативного доведення сигналів і повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру, постійного інформування їх про обстановку, що склалася у зоні можливого ураження.

Нагадаємо, українські розробники створили онлайн-карти повітряних тривог, де можна зручно переглядати статус сирен в усіх областях одночасно.

Читайте також

У Вінниці націоналізують завод російського олігарха
Детальніше
Вінницьке СБУ зібрало докази провини ще одного російського ката
Детальніше
Попри спроби росіян знищити критичну інфраструктуру, Вінниця готується забезпечити містян водою і теплом
Детальніше
Вінниця проводжає у вічність полеглого воїна десантно-штурмової бригади
Детальніше
Міжнародний реєстр збитків: українці зможуть подати заяву за 12 новими категоріями
Детальніше
Ще один ворожий літак ліквідували: на Донеччині українські зенітники знищили СУ-25
Детальніше