Резервна енергосистема Вінниці: як когенераційні установки забезпечують електроенергією місто
Стабільна робота критичної інфраструктури, підтримка економіки та децентралізація енергопостачання — три головні напрямки пріоритету "Стійкість". В умовах постійних ворожих обстрілів енергосистеми України вкрай важливо забезпечити нормальне функціонування міста.
Саме тому цьогоріч в місті реалізували наймасштабніший проєкт — встановили п'ять когенераційних установок на котельнях теплопостачального підприємства, які поєднали між собою, щоб вони були взаємозамінними.
Навесні цього року у Вінниці з'явилась перша когенераційна установка, яке дозволить місту бути більш енергонезалежним.
Когенераційні установки — це свого роду міні-ТЕЦ. Вони повністю забезпечують роботу електрообладнання котелень. Завдяки чому, навіть під час планових вимкнень, вони можуть подавати тепло та гарячу воду вінничанам. Наразі в місті вже п'ять таких установок. Загальна їхня потужність — понад 5 МВт, що дозволяє забезпечити теплом та гарячою водою мешканців більш ніж половини багатоповерхівок міста.
Потужні когенераційні установки Вінниця отримала завдяки співпраці з міжнародними партнерами USAID та організації з міграції ООН. Монтаж обладнання, підключення та запуск здійснили за кошти громади.
Вінниця розраховує на продовження співпраці із закордонними партнерами й в наступному році. Ці п'ять установок, які вже працюють у Вінниці, зможуть забезпечити енергетичну стійкість "Вінницяміськтеплоенерго" в період підвищеного навантаження на енергосистему країни та в разі тривалих відключень світла.
Нагадаємо, Вінниця рухається Зеленим курсом. Сонячні кіловати у громаді генерують і підприємства, і мешканці багатоквартирних будинків, і комунальні заклади.