Авіаексперт Євген Трескунов розповів, що реконструкцію вінницького аеровокзалу запроектували за сучасними BIM технологіями

Реконструкцію вінницького аеровокзалу запроектували за сучасними технологіями, - авіаексперт

10:12 09.07.2021

Про останні новини та особливості двох проєктів в рамках модернізації інфраструктури вінницького аеропорту розповів відомий український авіаексперт, радник Вінницького міського голови з питань розвитку аеропорту Євген Трескунов.  

За експертною думкою пана Трескунова міжнародний аеропорт для будь-якого регіону – це перш за все "магніт":

До розбудови регіональних аеропортів на перших етапах потрібно ставитись не як до бізнесу, який має приносити прибутки, а як до магніту, який притягує в регіон туристичні потоки і привабливість та інвестиції. Наявність міжнародного аеропорту і розвиток прямих міжнародних авіасполучень одразу виводить регіон і місто на абсолютно інший рівень інвестиційної та туристичної привабливості. Це і є наш головний орієнтир.

Євген Трескунов також розповів про останні новини щодо ситуації з фінансуванням реконструкції злітно-посадкової смуги вінницького аеропорту.

Ми очікуємо, що в цьому році буде нарешті започатковане давно обіцяне державне фінансування нашого проєкту аеродрому, зокрема в найближчий місяць ми сподіваємось, що буде законодавчо замінено джерело фінансування - замість спеціального фонду державного бюджету, який наповнюється з суттєвим відставанням від планів бюджету на цей рік, – буде передбачено загальний фонд, що дозволить почати реалізацію цьогорічних планів по регіональних аеропортах, зокрема у Вінниці. Зараз цим питанням активно опікуються керівництво Міністерства інфраструктури та Офіс Президента, щоб внести зміни у законодавство і перевести наш проєкт та проєкти інших комунальних аеропортів у загальний фонд і гарантовано отримати фінансування, яке було заплановане на 2021 рік. По інших заходах, що також залежать від центральних органів виконавчої влади в Києві: 9 червня Кабінет Міністрів затвердив Порядок використання коштів, зараз Міністерство інфраструктури з Міністерством фінансів вже погоджує Паспорт бюджетної програми, а за Антимонопольним комітетом – допустимість державної допомоги по проектах аеропортів. Загалом все це мало відбутись ще в січні-лютому цього року, тож мінімум половину будівельного сезону через таку затримку вже втрачено, – каже авіаексперт.

Авіаексперт Євген Трескунов розповів, що реконструкцію вінницького аеровокзалу запроектували за сучасними BIM технологіями

Злітно-посадкова смуга та загалом аеродром у Вінниці будувались понад 40 років тому для радянських літаків, перш за все військових, які могли сідати як на ґрунт, так і на тверде покриття. Тому вимоги для несучої спроможності покриттів були значно нижчими ніж сучасні.

Якщо ми говоримо про те, що наш аеропорт міжнародний, то ми повинні привести інфраструктуру аеродрому до діючих міжнародних вимог ІКАО та авіакомпаній. Основними пріоритетами проєкту реконструкції аеродрому є посилення несучої спроможності твердих покриттів злітно-посадкові смуги, доріжки перону, де і будуть здійснювати операції повітряні судна. Наша мета "мінімум" – щоб не було жодних обмежень для польотів таких літаків як Boeing 737-800 та Airbus A320, які найбільш популярні серед усіх бізнес-моделей авіакомпаній, – говорить радник міського голови з питань розвитку аеропорту "Вінниця".

До складу проєкту реконструкції аеродрому також увійшли: встановлення сучасного світлосигнального та аеронавігаційного обладнання, що дозволить здійснювати посадку в умовах обмеженої видимості. Це дуже важливо, адже таке оснащення дозволяє авіакомпаніям більш гнучко планувати свій розклад вночі і більш гарантовано здійснювати зліт та посадку в умовах обмеження видимості. Коли авіакомпанії обирають той чи інший аеропорт, вони дивляться не лише на комерційну складову, а й на операційні ризики.

Нам для конкурентоспроможності та розширення географії польотів важливо, щоб авіакомпанії бачили, що вінницький аеродром відповідає тим же вимогам, як і регіональні аеропорти Східної Європи, де за останні дві декади спостерігається бум авіаперевезень. Окрім того, проєкт передбачає і певні рішення щодо безпеки авіації. Нова огорожа має відповідати дуже суворим міжнародним вимогам захисту від проникнення на територію летовища. Також має бути споруджена нова аварійно-рятувальна станція – спеціалізована будівля, яка розташовується таким чином, щоб пожежна машина могла за лічені секунди потрапити у будь-яку точку аеродрому, як це визначено галузевими стандартами, – розповів авіаексперт.

Говорив Євген Трескунов і про другий проєкт в рамках реконструкції вінницького аеропорту, а саме – будівлі аеровокзалу. 

Цей проєкт реалізовує місто. Вже розроблена якісна проєктна документація з використанням сучасних ВІМ (Building Information Model) технологій проектування, впровадження яких ще тільки розглядають в транспортній галузі Україні. Ця документація зараз проходить державну експертизу, тож за 2-3 місяці чекаємо на висновок та затвердження загальної вартості проекту. На даний час, окрім замовленої проектної документації, містом проведено всі інші необхідні заходи по цьому проєкту, наприклад, проведено тендерні закупівлі послуг з оцінки впливу на довкілля. Також місто, як власник цієї інфраструктури, зараз опікується питанням залучення фінансування на цей проєкт, – зазначив Трескунов.

Нагадаємо, Чи дасть уряд гроші на реконструкцію аеропорту "Вінниця"?

Embedded thumbnail for Реконструкцію вінницького аеровокзалу запроектували за сучасними технологіями, - авіаексперт

Читайте також

Мер Вінниці Сергій Моргунов привітання з Днем Повітряних Сил ЗСУ
Мер Вінниці Сергій Моргунов: привітання з Днем Повітряних Сил ЗСУ
Детальніше
У Агрономічному пошта переїхала у більш зручне приміщення
У Агрономічному пошта переїхала у більш зручне приміщення
Детальніше
“Вінницяоблводоканал” замінить зношену систему своїх очисних споруд
“Вінницяоблводоканал” замінить зношену систему своїх очисних споруд
Детальніше
У котельні по вулиці К.Широцького у Вінниці триває ремонт
У котельні по вулиці К.Широцького у Вінниці триває ремонт
Детальніше
У Вінниці відновлюють роботи з капітального ремонту житлових будинків
У Вінниці відновлюють роботи з капітального ремонту житлових будинків
Детальніше
Реконструкція вулиці Якова Шепеля на Старому місті у Вінниці триває
Реконструкція вулиці Якова Шепеля на Старому місті у Вінниці триває
Детальніше