Реформа освіти у Вінницькій області: як зміниться навчання та що чекає на учнів після 9 класу?
Реформа освіти в Україні — на завершальному етапі. Нова українська школа стартувала 2017 року з початкових класів. Далі черга була за учнями з п'ятих по дев'яті класи. Тепер же — за старшою школою. У ній діти навчатимуться з 10 по 12 класи за профілями. Їх кожен зможе обирати самостійно. Так само як і предмети, які вивчати поглиблено, а які — за інтересами.
Реформа профільної середньої освіти передбачає створення академічних ліцеїв, на базі яких мають бути різноманітні лабораторії, де б діти могли не лише здобувати теоретичні знання, але й практичні. На базі яких наявних закладів Вінниччини їх створювати, обговорили освітяни області спільно з представниками профільних департаментів та Міністерства освіти та науки.
Академічні ліцеї не будуть створювати на території кожної громади. А відтак потрібно розв'язати питання довозу дітей та визначити стан доріг і чи має заклад відповідну матеріально-технічну базу та вчителів.
Відбудуться зміни й у Вінницькій громаді. Наразі тут функціонують 44 заклади, з них сім — на приєднаних територіях. У проєкті рішення Вінницької міської ради визначено, з 1 вересня 2027 року їхня кількість збільшиться до 45.
Пілотний проєкт профільної середньої освіти стартує в Україні з 1 вересня 2025 року. Участь у ньому бере і Вінницький технічний ліцей, який уже навчає дітей за кількома профілями. Загалом же реформа профільної середньої освіти завершиться у 2027 році.
Нагадаємо, на Вінниччині з робочим візитом перебував Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Він відвідав Вінницький національний аграрний університет, де поспілкувався з викладачами та студентами, а також оглянув навчальні аудиторії.