Провели "II Вінницький курс кардіологічної інтервенції, візуалізації та стимуляції"
Впродовж 17-18 лютого у Вінниці проходив "II Вінницький курс кардіологічної інтервенції, візуалізації та стимуляції", який був організований колективом Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології спільно з департаментом охорони здоров’я Вінницької міської ради.
Учасниками курсу стали провідні спеціалісти з:
- Києва,
- Харкова,
- Одеси,
- Дніпра,
- Львова,
- Полтави,
- Хмельницького,
- Черкас,
- Чернівців,
- Кривого Рогу,
- Запоріжжя та інших міст України.
Також до заходу в режимі онлайн, був залучений директор відділення ендоваскулярної нейрохірургії та інсульту лікарні Хадасса (Ізраїль) Хосе Коен. Загальна кількість учасників склала майже півтори тисячі осіб, які долучились у форматі онлайн та офлайн.
На курсі фахівці обговорили важливі теми інтервенційної кардіології та неврології, кардіохірургії, актуальні питання терапевтичного лікування кардіологічних пацієнтів. Окрім того, лікарі мали змогу відвідати майстер-класи та перейняти досвід кваліфікованих клініцистів та лікарів суміжних спеціальностей. В рамках заходу відбувся конкурс молодих спеціалістів, на якому були представлені цікаві клінічні випадки.
Уже другий рік поспіль колектив Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології проводить такого роду захід, - зазначає директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш. - Основною метою цього курсу є забезпечення подальшого розвитку інтервенційної кардіології, та кардіохірургічної допомоги у Вінниці. Крім того, регулярне, щорічне, проведення подібних заходів, які заздалегідь плануються та доводять свою спроможність зацікавити і зібрати велику кількість медичних працівників, дозволить активно використовувати інфраструктуру Міста (зали, готелі, ресторани, транспорт, згодом музеї і т.д.) та сприятиме розвитку медичного туризму, пов'язаного з освітою.
Вінницький кардіоцентр став другим в країні за показником проведених коронарних стентувань. Минулого року лікарі закладу провели 1218 операцій стентування коронарних артерій, серед яких 64% - це екстрені втручання.
Нагадаємо, за підсумками Асоціації серцево-судинних хірургів України, у 2022 році Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології посів друге місце у рейтингу кардіохірургічних центрів України за кількістю виконаних коронарних стентувань.