Представники Національної служби здоров’я зустрілись у Вінниці з керівниками медзакладів

Представники Національної служби здоров’я зустрілись у Вінниці з керівниками медзакладів

09:47 22.08.2024

У Вінниці 20 серпня Національна служба здоров’я України за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) провела зустріч з головами територіальних громад і надавачами спеціалізованої медичної допомоги Вінницької області. 

Обговорили результати аналізу надання перинатальної допомоги та маршрутів пацієнтів за напрямами «Пологи» та «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках».

Представники Національної служби здоров’я зустрілись у Вінниці з керівниками медзакладів

Участь у заході взяли:

  • заступниця голови НСЗУ Ірина Кондратова,
  • заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк,
  • директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації обласної військової адміністрації Ольга Задорожна,
  • голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів обласної Ради Ігор Грубеляс,
  • начальник відділу договірної роботи управління в місті Києві Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Ігор Стезерянський.

Мета сьогоднішньої зустрічі й ті питання, які маємо розглянути, – надзвичайно важливі. Демографічна ситуація справді впливає на всі аспекти життя України загалом і Вінницької області зокрема. Мова йде не тільки про медицину, а й про освіту, соціальний захист, трудові ресурси, економіку. І хоч ми не можемо вплинути на покращення демографічної ситуації, ми можемо зробити дуже багато для покращення якості надання медичних послуг, – наголосив заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк. – Дякую команді НСЗУ за активну підтримку та співпрацю з територіальними громадами Вінниччини. За останній час – це вже третя нарада, ініційована Службою. Ми відчуваємо підтримку та розуміння, а також отримуємо допомогу в налагодженні максимально правильної та якісної роботи.

За словами директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольги Задорожної, на Вінниччині 16 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ за пакетом «Медична допомога при пологах», три заклади – за пакетом «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках» і 31 заклад – за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».

Заступниця голови НСЗУ Ірина Кондратова презентувала результати автоматичної перевірки, поінформувала про дотримання закладами умов договору з НСЗУ, відповідність вимогам до пакетів послуг «Пологи» та «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках» і дотримання маршрутів пацієнтів.

Крім того, вона розповіла, зокрема, про динаміку кількості пологів у 2019-2023 роках, тенденції щодо кількості пологів до 2027 року, а також озвучила пропозиції з формування мережі закладів охорони здоров’я, залучених до надання перинатальної допомоги, та рекомендації щодо зміни парадигми формування мережі та контрактування закладів охорони здоров’я у рамках програми медичних гарантій.

Нагадаємо, у центрі міста вінничани могли отримати щеплення від дифтерії та правця, пройти тестування на ВІЛ-СНІД, Covid, гепатити. А також перевірити цукор та тиск. 

Читайте також

Крила для «пташок» Вендичанська громада закупила обладнання для ЗСУ
Крила для «пташок»: Вендичанська громада закупила обладнання для ЗСУ
Детальніше
У Вінниці з візитом побувала делегація з Тайваню
У Вінниці з візитом побувала делегація з Тайваню
Детальніше
У Вінниці вшанували пам’ять медиків, полеглих у російсько-українській війні
У Вінниці вшанували пам’ять медиків, полеглих у російсько-українській війні
Детальніше
Вакцинобус завітав у Вапнярську громаду Тульчинського району
Вакцинобус завітав у Вапнярську громаду Тульчинського району
Детальніше
Понад 200 випадків захворювання на кір афіксували на Вінниччині від початку року
Понад 200 випадків захворювання на кір афіксували на Вінниччині від початку року
Детальніше
Вінницький вакцинобус завітав у Мурафську та Пеньківську громади
Вінницький вакцинобус завітав у Мурафську та Пеньківську громади
Детальніше