Працівники Вінницької міськради власним прикладом підтримали донорство крові

Працівники Вінницької міськради власним прикладом підтримали донорство крові

11:03 07.04.2021

7 квітня, відзначають Всесвітній день здоров’я. Працівники департаменту соціальної політики Вінницької міської ради з цієї нагоди влаштували акцію “Подаруй життя – стань донором”. 19 працівників цього підрозділу, які за станом здоров’я можуть бути донорами, поповнили обласний банк крові.

Департамент соціальної політики міської ради, уже не перший рік співпрацює із Вінницьким обласним центром служби крові в рамках Меморандуму про співпрацю.  Директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова зазначила, що такі акції корисні, і їх потрібно проводити, адже донорська кров може комусь врятувати життя.  

Впевнена, що власним прикладом ми зможемо переконати та закликати багатьох вінничан долучатись до здачі крові та допомогти тим, хто потребує донорської крові у щоденній боротьбі за життя. В період COVID-19 кількість донорів зменшилася, а потреби в донорській крові тільки збільшуються, – зазначила директорка департаменту Валентина Войткова.

Про потребу крові можна дізнатися на сторінці Вінницького обласного центру служби крові. Варто зазначити, що процедура забору крові швидка та безболісна. 

Довідка:

Донором крові може стати кожен охочий здоровий мешканець віком 18 – 60 років з масою тіла не менше 50 кг. Перед здачею крові донори проходять обстеження та здають кров на аналіз. За один забір зазвичай беруть 450 мл + 40 мл крові – це 6-8% від загальної маси тіла дорослої людини. Осіб легших за 50 кг або зростом нижче 150 см в індивідуальному порядку до здачі крові може допустити лікар-трансфузіолог.

Донорами не можуть бути: ВІЛ-інфіковані особи, люди, які хворіли або хворіють на сифіліс, вірусні гепатити, туберкульоз, із гіпертонічною хворобою ІІ-ІІІ ст., ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, люди, які мають захворювання нирок, органів травлення, гострі запальні процеси

Нагадаємо, у Вінниці донорів крові безкоштовно тестуватимуть на антитіла до COVID-19.

Читайте також

Вінницький центр онкології отримав новий автомобіль "швидкої"
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
Протягом двох тижнів у Вінниці можна безкоштовно обстежити шкіру на новоутворення
Детальніше
У Подільському регіональному центрі онкології триває "Тиждень здорової шкіри"
Детальніше
У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
Вінницька обласна лікарня ім. Пирогова отримала учасний УЗД-апарат
Детальніше