Карантинна адаптація бізнесу

Попри карантинну адаптацію вінницькі підприємства формують перспективні плани розвитку

19:17 17.09.2020
103

Бізнес оговтується від коронакризового удару та намагається підготуватись до ймовірної другої хвилі жорсткого карантину. Разом з мером наша знімальна група побувала на одному з найбільших підприємств Вінниці, яке спеціалізується на виготовленні паркетної дошки. Сергій Моргунов розпитував, як вдається не просто зберігати робочі місця, а й нарощувати нові виробничі потужності.

Так народжується паркетна дошка

Так народжується паркетна дошка. Згодом вона стане підлогою в оселях французів, німців, британців і не тільки. Її експортують до 64 країн світу, а виробляють у Вінниці.

Так народжується паркетна дошка Барлінек Вінниця

Підприємство «Барлінек Інвест» успішно працює в місті з 2007-го. Та цьогоріч пандемія внесла свої корективи в роботу заводу. 

1200 працівників, формат роботи 24/7. Довозимо працівників з радіусу 54 км. Запроваджено низку обмежень та організаційних моментів: тотальний масковий режим, температурний скринінг, подвоєна кількість автобусів для безпечного розвозу працівників, — розповів генеральний директор ТОВ «Барлінек Інвест» Андрій Костриця.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він разом з Владиславом Скальським оглянув підприємство

Детальніше про налагодження посткарантинного виробництва, яке поповнює бюджет вінницької громади, приїхав розпитати Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він разом з Владиславом Скальським оглянув підприємство.

Самий процес виготовлення паркету мера неабияк зацікавив. І він стає до конвеєра. 

Самий процес виготовлення паркету мера неабияк зацікавив. І він стає до конвеєра

Досвідчені майстри з виробництва дошки зізнаються, що робота — хоч і не з легких — але свої переваги має.

шпаклювальниця Юлія

Ставлення керівництва, колектив, зарплатня подобаються, — каже шпаклювальниця Юлія.

водій навантажувача Олександр

В період карантину зарплату платили повністю, — поділився водій навантажувача Олександр.

І це надважливий фактор для працівників в період коронакризи та завдання для бізнесу і влади.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов

Дня нас важливо, щоб були збережені робочі місця, щоб заробітні плати належно сплачували, тому що це в першу чергу добробут вінничан. Звичайно для нас важливо, щоб сплачувалися податки до міського бюджету, ми чесно говоримо, що надходження дають нам можливість розвиватися, — підкреслив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Лише за останній рік «Барлінек» сплатив податків до місцевого бюджету на 66 мільйонів гривень.

генеральний директор ТОВ «Барлінек Інвест» Андрій Костриця

З точки зору ведення бізнесу у нас є хороший діалог і розуміння місцевими органами влади потреб і викликів бізнесу, звичайно є і зобов’язання. Загалом за цей період 100 мільйонів євро інвестовано в розвиток підприємства безпосередньо на Вінниччині, — зазначив генеральний директор ТОВ «Барлінек Інвест» Андрій Костриця.

Владислав Скальський

Про перспективність центрального регіону говорить і Владислав Скальський.

Три слова важливі для інвестора – сталість, довіра і репутація. Слів "політика" і "пандемія" серед цих слів немає. Наше завдання — просто робити свою роботу. Головне — виконувати всі ті обіцянки, які ми робили перед тими інвесторами, які вже зголосились, і реалізовані інвестиційні проекти – це найкраща реклама майбутніх інвестицій для територій, — наголосив голова Вінницької облдержадміністрації (2019-2020 р. р.) Владислав Скальський.

А от що точно посіє сумніви навіть в найоптимістичніших підприємців, то це — непрозорість податкової політики уряду.

Вже є проблеми на центральному рівні щодо вчасного відшкодування ПДВ, тому що свого часу за уряду Гройсмана впроваджено автоматизовану систему у вигляді відшкодування ПДВ, тому тут важливо не створювати додаткових проблем і думати над тим, які додаткові стимулюючі фактори на державному рівні можна застосувати, — підкреслив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

БАРЛІНЕК Вінниця

Поки в столичних кабінетах над цим тільки думають у Вінниці вже підбивають підсумки антикризової програми «Вінничани важливі». Завдяки їй підприємців звільнили від чималої кількості податків. Більше того виплачують компенсації за кожне нове робоче місце тим, хто в період коронакризи їх створює.

Читайте також
Сергій Моргунов: Тільки в єдності українці можуть відстояти суверенітет і соборність держави
Детальніше
Які обмеження діятимуть в Україні на зміну січневому локдауну
Детальніше
Вінниця спільно з громадами створить новий культурний маршрут
Детальніше
Сергій Моргунов: Ситуація з тарифами вимагає негайних кроків центральної влади назустріч людям
Детальніше
"Вінничани важливі": торік щомісячну допомогу у Вінниці отримали більше 10 тис. містян
Детальніше
Вінниця – перше місто в Україні, де інвесторів безкоштовно підключатимуть до електропостачання
Детальніше