Більше трьох тисяч вінничан щепились від грипу за муніципальною програмою "Стоп грип"

Понад три тисячі вінничан щепились за муніципальною програмою "Стоп грип"

14:03 26.10.2021

У Вінниці триває імунізація від сезонного грипу. Вінницькою міською аптекою на початку жовтня закуплено п'ять тисяч доз південнокорейської вакцини “GC FLU”. Станом на 25 жовтня цим препаратом імунізувалось 3332 людини, з них – 744 дитини. Вінничани можуть зробити щеплення за пів ціни завдяки муніципальній програмі “Стоп грип”, для чого необхідно звернутись до сімейного лікаря.

У Вінниці ця програма діє з 2016 року. Це унікальний проєкт для України, аналогів якому немає в жодному місті. Програма направлена нa запобігання епідемічному поширенню грипу та ГРВІ, мінімізацію наслідків поширення вірусу грипу серед вінничaн, зниження зaхворювaності нa грип і ГРВІ тa попередження їх усклaднень.

Днями на засіданні виконавчого комітету міської ради ухвалили рішення про подовження дії Програми на 2022 рік.

На виконання Програми в бюджеті Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік передбачено 3 070,6 тис. грн. З них мільйон гривень на відшкодування вартості вакцини проти грипу, два мільйони – на придбання препаратів Таміфлю (Озельтамивіру), антибактеріальних, симптоматичних (жарознижувальних) препаратів та швидких тестів, – каже директор департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Шиш.

На відшкодування вартості вакцини проти грипу протягом епідсезону 2020-2021 рр. витратили 770,505 тис. грн.

Дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю щеплення робили безкоштовно. Усім іншим категоріям вінничан, які вирішили скористатись Програмою, 50% вартості вакцини відшкодовували коштом бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Наразі постійно проводиться моніторинг рівня захворюваності серед населення громади. Зниження захворюваності на ГРВІ та грип пов'язано з впровадженням карантинних заходів у зв'язку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19. Безпосередньо на грип цьогоріч захворіло 17 людей, з них 5 дітей (в попередньому епідсезоні – 726 осіб, з них 335 дітей). Згідно з даними департаменту охорони здоров'я міської ради всі пацієнти, які захворіли на грип, не отримували вакцинацію, як і в попередньому епідсезоні.

З грипом, ГРВІ та їх ускладненнями в епідсезоні 2020-2021 років госпіталізували 676 осіб – 3,4% від захворілих (в епідсезоні 2019-2020 це було 2220 осіб - 3,5%). Жодного летального випадку від ГРВІ, грипу та їх ускладнень протягом епідперіоду 2019-2020 рр. не зареєстровано.

Протягом епідсезону з жовтня 2020 по жовтень 2021 років придбали 953 та використали 372 “експрес-тести” (142 – стаціонарно, 230 – амбулаторно). З них лише 17 виявилися позитивними (в минулому епідсезоні – 625).

Нагадаємо, Найактивніше грип лютує у Ладижині, Калинівському, Козятинському районах.

Читайте також

Де у приватному секторі Вінниці бригади ветеринарів щеплять домашніх тварин від сказу
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше
Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше