Понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу у приватному секторі Вінниці

Понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу у приватному секторі Вінниці

13:38 06.06.2024

Понад два місяці, починаючи від квітня, на території Вінниці із приватною забудовою щеплювали домашніх тварин проти сказу. В результаті кампанії було безкоштовно провакциновано 3050 чотирилапих улюбленців. 

Мобільні бригади вінницької міської державної лікарні ветеринарної медицини, відповідно до графіків, котрі доповнювались що два тижні, працювали на локаціях, облаштованих 19 квартальними комітетами. Головною умовою була доступність та зручні для жителів години прийому. Координацію заходів здійснювала Асоціація органів самоорганізації населення міста.

Щорічна вакцинація і ревакцинація тварин проти сказу відіграє вирішальну роль у їх захисті від смертельної недуги та профілактує зараження людей, наголошують фахівці.

Надзвичайно важливо щороку щеплювати своїх улюбленців, незалежно від того, де вони утримуються в будинку чи на подвір’ї, та хоч би як власникам не здавалося, що ризику немає. Ризик є завжди, – підкреслив начальник Вінницької міської державної лікарні ветеринарної медицини Віктор Грущенко. – Такий профілактичний захід вкрай необхідний для того, щоб убезпечити чотирилапих, їхніх господарів та всіх, хто може з ними контактувати від страшної недуги.

За словами Віктора Грущенка, вакцинальною кампанією, яка проходила у приватному секторі Вінниці, заходи не обмежаться.

Вони відбуваються на постійній основі. Люди звертаються за процедурою щеплення безпосередньо до нашої лікарні. І отримують відповідну допомогу спеціалістів. Потрібно відзначити, що вакцина проти сказу, яку ми використовуємо, українського виробництва. Вона безпечна та ефективна, – каже він. – Наразі завершилась лише, так би мовити, активна фаза кампанії. Але якщо будуть запити від людей ми готові знову виїхати бригадою на місце. Працюватимемо за потребою.

Нагадаємо, у приватному секторі Вінниці завершується кампанія з безкоштовної вакцинації домашніх тварин від сказу. На заключному етапі виїзні бригади ветеринарів працюватимуть на двох локаціях, а саме: території квартального комітету «Димитрівський» та комітету мікрорайону «Слов’янка».

Читайте також

Тварини на курорті: як у Вінниці доглядають за мешканцями зоопарку в аномальну спеку
Детальніше
У Вінницькому зоодворику виходжують маленьких соколят: про них піклуються, підліковують та годують
Детальніше
Собака, якого під час війни покинув господар у Вознесенську, знайшов люблячу сімʼю у Вінниці
Детальніше
Знайди мене: у Миколаївських степах є справжнє собаче місто, це — пункт тимчасового утримання собак
Детальніше
Стерилізують та вакцинують від сказу: у Вінниці лікарі-ветеринари допомагають безпритульним собакам
Детальніше
"Спецоперацію" з порятунку трійки новонароджених кошенят провели вінницькі рятувальники
Детальніше