Підбиваємо підсумки обговорення проєкту бюджету Вінницької громади на 2024 рік

Підбиваємо підсумки обговорення проєкту бюджету Вінницької громади на 2024 рік

11:10 11.12.2023

У Вінниці тривала інформаційна кампанія з обговорення проєкту бюджету Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік. Документ отримав одноголосне схвалення під час усіх зустрічей. 

Першими його підтримали члени профспілок громади, а згодом, окремо – галузей освіти та охорони здоров’я, а також представники трудових колективів – «Вінницяміськтеплоенерго» та «Вінницька транспортна компанія». Позитивно оцінили проєкт бюджету й представники громадських, ветеранських, волонтерських організацій, внутрішньо переміщених осіб. А фінальною стала зустріч із активною молоддю, представниками галузей культури та спорту. Результат – знову на користь розробників основного фінансового документа Вінницької міської територіальної громади.

Підбиваємо підсумки обговорення проєкту бюджету Вінницької громади на 2024 рік

Спікери зустрічі, а це директори департаментів фінансів, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, начальниця відділу молодіжної політики Вінницької міськради – не приховували, що прийдешній рік буде важким і вимагатиме оперативних рішень. Та вкотре наголошували, що в основі стратегічних завдань лежать три ключові пріоритети: безпека та оборона, стійкість, турбота. Де найголовніший – підтримка, у будь-який спосіб, наших військових. Як зазначила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, «це найкраща інвестиція у Перемогу».

Вінницька громада, регулярно допомагає, зокрема понад 18 військовим формуванням, у складі яких воюють вінничани. Чи не щодня передаємо разом з Вінницькою громадою на фронт «крила» – БпЛА, а також хімічні грілки, тепловізори, транспорт тощо. А для закупівлі важкої воєнної техніки – передаємо субвенції державному бюджету й це також наш внесок у якнайшвидше завершення війни. Крім того, ми повинні розуміти, щоб зупинити ворога нам потрібна максимальна залученість усіх внутрішніх резервів: стабільність роботи економіки, критичної інфраструктури, мережі освіти та охорони здоров’я. Адже це складає основу стійкості громади. Не менш важливою є й турбота про наших Захисників та Захисниць, їхніх родин та сімей загиблих внаслідок російської агресії, всіх вразливих верств населення, – додала вона.

Окрім матеріальної складової, велике значення мають моральна та мотиваційна налаштованість суспільства. І власне молоді тут належить чи не найважливіша роль, зазначила своєю чергою начальниця відділу молодіжної політики Вінницької міської ради Юлія Мончак.

Війна завжди несе із собою складні виклики та небезпеки, але саме в такий період розвиток молоді стає основою для майбутнього нації та успішного подолання випробувань, – каже посадовиця. – У новому фінансовому році задля цього передбачено, зокрема втілення низки заходів як у межах Програми «Місто молодих», так і Комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької міської територіальної громади.

Підбиваємо підсумки обговорення проєкту бюджету Вінницької громади на 2024 рік

У перебігу зустрічі присутні активно ставили запитання до заступників Вінницького міського голови, засвідчивши свою небайдужість до формування фінансової політики.

В силу свого віку, я вперше на такій зустрічі. Дуже приємно, що нам детально – на графіках, діаграмах та у порівняльних таблицях – донесли інформацію про те, як і на що витрачатимуться кошти громади у прийдешньому році. Все максимально публічно, відкрито та доступно,– каже юний вінничанин Роман Фурман. – Мене найбільше цікавило, за яким алгоритмом відбувається реагування на запити військових, а відтак закриваються їхні потреби. І я почув вичерпну відповідь.

Також учасники зустрічі прагнули більше дізнатися про роботу помічників ветеранів, міжнародну підтримку Вінниці тощо.

Пролунала також слушна думка про те, що наша українська сила – не лише у зброї, а й в національній ідентичності. І, взагалі все почуте і побачене додає нам впевненості у майбутньому громади та країни, – зазначила Анастасія Козлова.

Нагадаємо, проєкт бюджету-2024 Вінницької міської територіальної громади обговорили представники профспілки охорони здоров’я. Його ключові пріоритети – безпека та оборона, стійкість, турбота.

Читайте також

У Вінниці формують фокус-групи в межах роботи над Планом управління відходами громади
Детальніше
Питання реабілітації ветеранів розглянули на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування
Детальніше
Вінниця цьогоріч прийняла третій Всеукраїнський діалог «Громади – ветеранам»
Детальніше
У Вінниці освітяни обговорювали сучасні підходи у навчанні під час війни
Детальніше
Турбота про військових й підсилення економік: ключові рішення травневої сесії Вінницької міськради
Детальніше
Для 20 хлопчиків та дівчаток Вінницької громади влаштували свято до Дня захисту дітей
Детальніше