Петро Бойко став 35-им Почесним громадянином Вінниці

Петро Бойко став 35-им Почесним громадянином Вінниці

16:37 27.08.2021
38

Депутати міської ради проголосували за присвоєння звання "Почесний громадянин міста Вінниці" Народному артисту України, Заслуженому діячу мистецтв України Петру Бойку. Петро Адольфович вже 36 років є керівником відомого у всьому світі Народного ансамблю танцю "Барвінок".

Цьогоріч вінничанами запропонували чотири кандидатури. Це Почесний ветеран України, полковник, інвалід війни 1-ї групи Ольга Твердохлєбова; директор та художній керівник Вінницького міського Центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва "Барвінок" Петро Бойко; Заслужений будівельник України, почесний культурний консул Грузії в Україні Володимир Гігінеїшвілі; Прем'єр-міністр України 2016-2019 рр., Вінницький міський голова 2006-2014 рр. Володимир Гройсман.

Щоб процес обрання Почесного громадянина міста Вінниці відбувався прозоро, міська влада замовила соціологічне опитування, щоб врахувати думку містян при визначенні кандидатури 35-го Почесного громадянина Вінниці. Дослідження проводили з 16 по 19 липня. У ньому взяли участь 1200 містян віком від 18 років.

Під час засідання комісії з'ясувалось, що Володимир Гройсман та Володимир Гігінеїшвілі відмовились та попросили зняти їх кандидатури з розгляду. Тому членам комісії довелось обирати між двома претендентами, що залишились. В результаті обговорення члени комісії одноголосно підтримали кандидатуру Петра Бойка. 

Врешті депутати міської ради також підтримали це рішення.

"Барвінок" фактично є візитівкою не лише міста Вінниці, а й області. Цей колектив дуже часто представляє Україну на різних міжнародних майданчиках та фестивалях. І діяльність Петра Адольфовича, як незмінного керівника цього колективу, справедливо заслуговує на визнання, – каже міський голова Сергій Моргунов.

Петро Бойко є одним із трьох українців – кавалером міжнародної відзнаки ООН - "Ордену Посмішки", яким нагороджують видатних людей всього світу за їх вагомий внесок у виховання  дітей. Народний ансамбль танцю "Барвінок", керівником якого є Петро Бойко, виступав на фестивалях майже у 30 країнах світу.

Довідка

Петро Адольфович Бойко народився 21 червня 1957 року у Хмельницькому, Хмельницької області. Після закінчення з відзнакою Вінницького державного педагогічного інституту в 1984 році він створив знаменитий у всьому світі Народний ансамбль танцю "Барвінок", керівником якого є вже 36 років.

З 1996 року Петро Бойко також є директором створеного на основі ансамблю, Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва "Барвінок".

Ансамбль виступав у більші ніж 30 країнах світу. Тільки в Японії "Барвінок" побував 6 разів. А в Китаї здобув перемогу над колективами з 59 країн світу на "Міжнародній виставці дитячого мистецтва" і отримав Гран-Прі "за різноманіття талантів". "Барвінок" - володар Гран-Прі одного із найбільших мистецьких конкурсів в Європі – "Слов'янський базар у Вітебську".

Робота на мистецькій педагогічній ниві Петра Бойка високо оцінена не тільки глядачами і батьками, але й неодноразово була відзначена на рівні міста, області і держави:

  • 1988 р. - "Відмінник народної освіти України";
  • 1999 р. – "Заслужений діяч мистецтв України";
  • 2001 р. - переможець міського конкурсу "Людина року - 2001",  як кращий освітянин міста Вінниці;
  • 2004 р. - відзнака Вінницького міського голови;
  • 2007 р. - почесна відзнака Вінницької міської ради "За заслуги перед Вінниччиною";
  • 2009 р. - почесне звання "Народний артист України";
  • 2011 р. - кавалер міжнародної відзнаки ООН - "Ордену Посмішки", яким нагороджують видатних людей всього світу за їх вагомий вклад у виховання  дітей;
  • 2014 р. - орден "За заслуги" ІІІ ступеню;
  • 2017 р. – грамота Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, 35-м Почесним громадянином Вінниці ймовірно стане директор та художній керівник "Барвінка" Петро Бойко.

Читайте також

Афіша міста: на що подивитися у Вінниці 6-10 грудня та що запланувати на майбутнє
Афіша міста: на що подивитися у Вінниці 6-10 грудня та що запланувати на майбутнє
Детальніше
Картину офіцера з Вінниці надрукувало французьке видання
Картину офіцера з Вінниці надрукувало французьке видання
Детальніше
Афіша міста: на що подивитися у Вінниці 27-28 листопада та що запланувати на майбутнє
Афіша міста: на що подивитися у Вінниці 27-28 листопада та що запланувати на майбутнє
Детальніше
Embedded thumbnail for Чергова сесія міської ради за 26 листопада 2021 року
Чергова сесія міської ради за 26 листопада 2021 року
Детальніше
Вінничанка, ведуча "Танців з зірками" возила чоловіка-мільйонера в рідне село
Вінничанка, ведуча "Танців з зірками" возила чоловіка-мільйонера в рідне село
Детальніше
У Вінниці відбудеться п'ятий міжнародний конкурс духової музики "VIN VENTI"
У Вінниці відбудеться п'ятий міжнародний конкурс духової музики "VIN VENTI"
Детальніше