Патрульні на мотоциклах тепер працюватимуть на вулицях Вінниці
У Вінниці запроваджують новий формат патрулювання — на вулицях міста працюватимуть поліцейські на мотоциклах. Шість транспортних засобів закупили коштом субвенції з бюджету Вінницької міської територіальної громади, готові екіпажі вийшли на перше чергування.
Про це 19 серпня інформує ВІТА ТБ з посиланням на Вінницьку міську раду.
Важливо розуміти, що це не просто купівля мотоциклів, це передусім про безпеку на дорогах та про оперативне реагування на правопорушення. Найголовніша перевага такого транспорту — це мобільність, оскільки на мотоциклі набагато легше пересуватися та швидко доїжджати до потрібного місця, — зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Мотопатрулі працюватимуть насамперед у сфері безпеки дорожнього руху та контролю за дотриманням Правил дорожнього руху. Перевага такого формату — у мобільності та швидкості реагування: мотоцикли дозволяють патрульним оперативніше пересуватися в умовах інтенсивного міського трафіку та швидше прибувати на місце події.

За словами Сергія Моргунова, на закупівлю спецтранспорту з міського бюджету спрямували майже 6 мільйонів гривень.
Ми сьогодні прекрасно бачимо, що ситуація із трафіком у місті досить напружена. Кількість авто збільшується, містяни активно користуються мотоциклами, самокатами та велосипедами. На жаль, є й ті, хто порушує правила дорожнього руху, — додав очільник громади.
Реакція поліції
За словами начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрія Пархоменка, завдяки допомозі Вінницької громади діяльність правоохоронців регіону стала ще ближчою до європейських стандартів.
На сьогодні ми вже маємо свій мотопатруль у Вінниці. Вдячний міському голові Сергію Моргунову та всій громаді за постійну підтримку Нацполіції в цілому, а також сприяння у реалізації цього та всіх інших наших проєктів, — додав Юрій Пархоменко.

Як зазначив начальник управління патрульної поліції у Вінницькій області Михайло Курган, із запуском мотопатруля розпочинається новий етап у роботі підрозділу.
Це не про швидкість, а про оперативність надання допомоги людям. Звісно, це крок уперед, адже місто розвивається шаленими темпами, і поліція має не відставати в цей складний час. Мотопатруль надзвичайно важливий для спокою громадян, а безпека дорожнього руху залишається одним із пріоритетів патрульної поліції, — наголосив Михайло Курган.
Спеціальне навчання та оснащення
Для ефективного та безпечного патрулювання доріг поліцейські екіпажі пройшли спеціальне навчання. Мотоцикли оснащені необхідним захистом та новітніми засобами зв'язку, а також проблисковими маячками, звуковою сиреною для службових цілей.
У Вінниці наразі ми запустили три екіпажі — це шість мотоциклів та шість патрульних. Вони виявлятимуть правопорушення і протидіятимуть їм у центрі міста та на складних ділянках доріг. Патрулювання — це не про катання та гаяння часу. Це ризики, небезпека та погоні. Відповідно, інспектори мають діяти в парі, постійно комунікувати між собою, бути захищеними та впевненими у своїх діях, — розповів Михайло Курган.





