Організували інтенсив із домедичної допомоги для голів правлінь вінницьких ОСББ

Організували інтенсив із домедичної допомоги для голів правлінь вінницьких ОСББ

Сьогодні 16:55

Фонд громади «Подільська громада» спільно з відділом по розвитку ОСББ Вінницької міської ради розпочали серію тренінгів з домедичної допомоги для голів правлінь об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста.

Загалом навчання заплановане на два дні та два етапи, протягом яких буде охоплено майже 30 учасників.

Кожен тренінг розрахований на 14 людей. Програму розробляли спільно з інструкторами з Агенції екстреної медичної допомоги. Таким чином курс вийшов максимально практичним, щоб кожну навичку можна було добре відпрацювати, – розповідає програмна директорка Фонду громади «Подільська громада» Мирослава Жиліна.

12 січня навчання пройшла перша група охочих – 14 голів правлінь. Під час першого дня тренінгу учасники дізнались як правильно надавати домедичну допомогу у нетравматичних випадках (серцеві напади, втрата свідомості тощо). Наступний етап навчання запланований 21 січня. Під час цього блоку голови ОСББ зможуть відпрацювати навички надання допомоги при травмах різного ступеня важкості.

Пізніше такий же інтенсив пройде друга група голів правлінь ОСББ. Навчання для них планують організувати попередньо протягом лютого-березня.

Як розповідає головний спеціаліст відділу по розвитку ОСББ Вінницької міської ради Ольга Воронкова, усі учасники тренінгу – це люди, які з власної ініціативи зголосились взяти в ньому участь.

Дуже приємно, що серед наших голів правлінь ОСББ є багато свідомих громадян, які розуміють, що вчасно надана допомога може врятувати життя, – зазначає Ольга Воронкова.

Тренінг організовано фондом громади «Подільська Громада» за підтримки фонду «Аскольд і Дір», що адмініструється ІСАР Єднання в межах проєкту «Сильне громадянське суспільство України – рушій реформ і демократії» за фінансування Норвегії та Швеції.

Організували інтенсив із домедичної допомоги для голів правлінь вінницьких ОСББ

По закінченню інтенсиву «Подільська громада» вручить усім учасникам сертифікати про проходження навчання.

Як зазначає Мирослава Жиліна, на цьому ініціативи Фонду громади на цей рік не закінчуються. Зокрема, аби підтримати ОСББ, які дбають про безпеку мешканців під час повітряних тривог, навесні планується видача 30 «пакунків безпеки». До них попередньо входитиме портативне радіо з зовнішнім акумулятором і ліхтариком та інвертор для освітлення укриттів ОСББ, інших місць загального користування, зокрема під’їздів, та для забезпечення роботи домофонів.

Крім того, «Подільська громада» також планує розмістити 20 «публічних аптечок» в місцях великого скупчення людей. Зокрема, на базі ВінСмарт центрів, філармонії, Палацу дітей та Юнацтва, ХАБу «Місто Змістів», молодіжного центру Квадрат та інших. У складі таких аптечок будуть кровоспинні засоби, ножиці травматичні, маски для серцево-легеневої реанімації, бинти, пластирі, протиопікові серветки, медичні рукавички тощо.

Також плануємо провести навчання з домедичної допомоги для персоналу цих закладів, – каже Мирослава Жиліна. – Подібні тренінги надзвичайно важливі, адже дають змогу отримати знання, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Нагадаємо, ветеран Артем Пиндик присвятив своє життя справі, яка рятує інших. Він організовує тренінги з тактичної медицини та домедичної допомоги для військових і цивільних.

Читайте також

У Вінниці голови ОСББ зіграли в екологічну гру «Рекукле»
У Вінниці голови ОСББ зіграли в екологічну гру «Рекукле»
Детальніше
У Вінниці відремонтували 27 покрівель для ОСББ
У Вінниці відремонтували 27 покрівель для ОСББ
Детальніше
У Вінницькій дитячій обласній лікарні облаштували простір турботи
У Вінницькій дитячій обласній лікарні облаштували простір турботи
Детальніше
У Вінниці протягом року зареєстрували 44 ОСББ, тринадцять із них створили в новобудовах
У Вінниці протягом року зареєстрували 44 ОСББ, тринадцять із них створили в новобудовах
Детальніше
Вінницьку молодь вчитимуть, як знаходити ресурси для важливих ініціатив
Вінницьку молодь вчитимуть, як знаходити ресурси для важливих ініціатив
Детальніше
У Вінниці відбувся тренінг «Перезавантаження від стресу до гармонії»
У Вінниці відбувся тренінг «Перезавантаження: від стресу до гармонії»
Детальніше