Окупанти насильно вивезли з України до Росії близько 40 000 українців

Окупанти насильно вивезли з України до Росії близько 40 000 українців

11:50 27.03.2022

Віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук повідомила, що кількість насильно вивезених українців зараз може становити 40 тисяч.

Окупант цинічно тисячами викрадає людей з зон бойових дій чи з тимчасово окупованих територій, вивозить у невідомому напрямку – по квазі-гуманітарних коридорах, які сам створює без узгодження з Україною. Разом з тим всіляко перешкоджає евакуації мирних мешканців українським Урядом.

За словами Ірини Верещук, 25 березня 53 автобусам із маріупольцями, які були заблоковані на російському блокпосту у Василівці разом із каретами "швидкої допомоги" з хворими та дітьми, – врешті вдалося дістатися Запоріжжя.

Загалом понад 4 тисячі людей матимуть вже сьогодні теплу їжу, побутовий комфорт, а головне – безпеку. Нагадуємо, що маріупольцям – щоб потрапити в рятівні автобуси – слід діставатися Бердянська самотужки. Здебільшого пішки – такі цинічні умови окупантів, - йдеться у повідомленні.

Тим часом росія створює власні так звані "евакуаційні маршрути" для маріупольців у Росії.

Очікувано, що здебільшого містяни не хочуть "рятуватися" на території агресора. Відтак, російські війська насильно вивозять мирних громадян углиб окупованих територій чи у саму росію. Вже йдеться про десятки тисяч примусово переселених таким чином українців, - зазначає Ірина Верещук.

Вона назвала орієнтовну кількість насильно депортованих росією українців – це майже 40 тисяч. За подібною схемою окупант діє й на тимчасово окупованій частині Київщини, намагаючись силоміць вивозити наших людей до Білорусі.

Нагадаємо, із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинуло 139 дітей, повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Читайте також

Маленькі маріупольці відвідали Подільський зоопарк у Вінниці
Детальніше
У Вінниці сім'ям поліцейських, які загинули на фронті, вручили державні нагороди
Детальніше
Повідомили про підозру жмеринчанину, який зняв і виклав у соцмережі переміщення гелікоптера ЗСУ
Детальніше
Українські захисники мають техніку для відбиття ворога: Вінницька громада підсилила армію
Детальніше
Уламки "шахеда" пошкодили об'єкт інфраструктури на Вінниччині
Детальніше
Штурмували ворожі позиції: вінницькі нацгвардійці вдосконалили бойові навички
Детальніше