Нову програму соціального захисту дітей затвердили у Вінниці

Нову програму соціального захисту дітей затвердили у Вінниці

16:26 28.10.2021

У Вінниці впроваджуватимуть новітні практики превентивної роботи з дітьми та їхніми родинами, продовжуватимуть надалі розвивати сімейні форми виховання та працювати над тим, щоб діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, знаходили люблячих батьків. Про це йдеться у Програмі, яку сьогодні затвердили на черговому засіданні виконавчого комітету.

Документ має назву "Програма соціального захисту сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у Вінницькій міській територіальній громаді на 2022-2024 роки".

Програма створена з метою забезпечення інтересів дітей Великої Вінниці, поліпшення становища сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Документ передбачає впровадження новітніх практик превентивної роботи з дітьми та їхніми родинами, розвиток та забезпечення ефективного функціонування сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Програмою передбачено удосконалення системи соціального захисту сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Зокрема, запобігання ранньому соціальному сирітству та зменшення кількості дітей, позбавлених батьківського піклування, вдосконалення системи контролю за вихованням дітей у сім'ях, де батьки неналежним чином виконують свої обов'язки, зменшення кількості дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, - зауважила начальниця служби у справах дітей  міської ради Людмила Шафранська.

Нову програму соціального захисту дітей затвердили у Вінниці

Ця програма необхідна для координації діяльності всіх структур, які дотичні до захисту законних прав та інтересів дітей Вінницької міської територіальної громади.

"Програма соціального захисту сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах,  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у Вінниці" реалізується з 2009 року. Всього за період реалізації Програми функціонувало 38 прийомних сімей, у яких виховувалась 51 дитина. З них 10 дітей усиновили прийомні батьки, — інформує Вінницька міська рада.

На засіданні виконкому начальниця служби у справах дітей міської ради Людмила Шафранська розповіла про хід виконання "Програми соціального захисту сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у Вінницькій міській територіальній громаді на 2017-2021 роки" у цьому році.

У поточному році службою підготовлено 11 позовів до суду, 20 дітей набудуть статус дітей, позбавлених батьківського піклування, що свідчить про зростання кількості батьків, які неналежним чином виконують свої батьківські обов'язки. Виникає реальна загроза життю та здоров'ю дітей. Щоб уберегти їх, усі зацікавлені структурні підрозділи мають постійно працювати з такими сім'ями, надавати їм допомогу у вирішенні нагальних питань, але в першу чергу дбати про захист прав дитини, - каже Людмила Шафранська.

Нову програму соціального захисту дітей затвердили у Вінниці

Сьогодні на обліку у Службі перебуває 239 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Аби своєчасно виявляти дітей вищезазначеної категорії, налагоджена співпраця із адміністраціями навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, управлінськими компаніями, квартальними комітетами, правоохоронцями та громадськістю.

Нову програму соціального захисту дітей затвердили у Вінниці

У Вінницькій міській територіальній громаді є 15 прийомних сімей, в яких виховують 21 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування. У 2021 році створено одну прийомну сім'ю, до якої влаштували двоє дітей. Крім того, на контролі у Служби у справах дітей перебуває 166 усиновлених дітей.

Нагадаємо, У Вінниці обговорювали як підвищити соціально-економічний рівень розвитку громад.

Читайте також

Для дітей, чиї батьки загинули на фронті або зникли безвісти, організували поїздку до міста Діжон
Детальніше
Поліція Вінницької області розшукує підлітка, який пішов з дому
Детальніше
Юні футболісти з Вінниці виграли турнір й віддали свій приз у шпиталь, де лікуються українські воїни
Детальніше
Як відбувається процедура влаштування дітей у нові родини у Вінницькій громаді
Детальніше
На Вінниччині провели турнір для юних рятувальників
Детальніше
У Вінниці створили ще одну прийомну сім’ю. У родину взяли 13-річну Олександру
Детальніше