Найбільш вразливі до COVID-19 зараз вінничани віком від 60 років, які не вакциновані

Невакциновані вінничани, віком від 60 років, зараз найбільш вразливі до COVID-19

10:23 07.10.2021

Вінничани поважного віку нині у зоні найвищого ризику захворіти на COVID-19. Лікарі називають кілька  причин, які роблять людей віком 60+ найбільш вразливими до цієї хвороби: зміни імунної системи, наявність низки хронічних захворювань та небажання вакцинуватись.

Останнім часом спостерігається зростання захворюваності на COVID-19 у віковій групі від 60 років і старше. І саме у цій групі ми фіксуємо найбільш критичний перебіг коронавірусної хвороби. У стаціонари ковідних лікарень люди похилого віку потрапляють з середньою та важкою формами хвороби. І на це є кілька об’єктивних причин: перша – це те,  що більшість людей похилого віку не вакциновані проти коронавірусу, друга - вони мають чимало супутніх хвороб, - каже директор Вінницької міської клінічної лікарні №1 Костянтин Ліваковський.

Єдиний спосіб захистись від важкого перебігу та наслідків COVID-19 - вакцинація. Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш нагадує, що щеплення  від коронавірусу в Україні для громадян безкоштовні, а у Вінниці є достатньо доз вакцини, аби могли імунізуватись усі охочі. 

У пунктах щеплень ЦПМСД Вінницької міської територіальної громади та в центрах масової вакцинації населення можна щепитись від COVID-19 трьома препаратами: "AstraZeneca", "Coronavac", "Comirnaty" (Pfizer). Усі охочі можуть  імунізуватись у  будь-який день. Я закликаю вінничан подбати про своє здоров'я та своїх близьких і щепитися від COVID-19. Тому що вакцинація дуже сильно знижує ризики захворіти. А якщо навіть і захворіли, то вакцина убезпечує людину від важкого перебігу хвороби і саме головне – летальності. І особливо це стосується літніх людей. А чим більше мешканців вакцинується – тим вищі наші шанси сформувати колективний імунітет у нашій громаді, - говорить Олександр Шиш.

Щоб уберегтись від коронавірусу, - а людям "срібного віку" особливо, - окрім вакцинації необхідно завжди дотримуватись елементарних правил: по можливості, менше відвідувати магазини, інші громадські місця, часто мити руки, носити маску, уникати скупчень людей. 

Нагадаємо, що першого вересня у Вінниці стартувала акція "Вакцинуйся. Збережи життя". Долучитись до акції можуть жителі Вінницької міської територіальної громади віком від 16 років, які мають декларацію із сімейним лікарем і пройшли повний курс вакцинації. 

Акція триватиме до кінця року. Для участі в акції необхідно перейти за посиланням та заповнити  реєстраційну форму.

Перший розіграш  призів не за горами.  Він відбудеться 19 жовтня. Нині до акції долучилось  8602 вінничанина. 

Нагадаємо, Рівень вакцинації персоналу шкіл Вінницької області - 52,4%

Читайте також

Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше
У Вінниці усіх охочих щепитимуть від дифтерії та правця
Детальніше
У Вінниці 1700 домашніх тварин безкоштовно щепили від сказу - де працюють виїзні бригади
Детальніше
У центрі Вінниці усіх охочих містян вакцинували від дифтерії та правця
Детальніше