Надлишкова вага “вбила” вінничанина через добу після пересадки серця

Надлишкова вага “вбила” вінничанина через добу після пересадки серця

10:55 07.12.2021
1002

Через добу після трансплантації серця у Рівненській центральній міській лікарні помер реципієнт. 49-річний чоловік з Вінницької області до пересадки був у дуже важкому стані й переніс кілька операцій. 

За інформацією видання zaxid.net, дві попередні трансплантації серця, проведені у Рівному, були успішними.

Після пересадки серця у Рівненській центральній міській лікарні 49-річний пацієнт прожив добу й у неділю, 5 грудня, помер. Операцію у ніч з 3 на 4 грудня провели рівненські лікарі разом з фахівцями з Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова, які спеціально прибули у Рівне. Донором став 35-річний чоловік з Рівненської області, який поступив у лікарню 2 грудня з тяжкими травмами голови. Після того, як лікарі констатували у нього смерть мозку, родичі дали згоду взяти у чоловіка для пересадки серце, печінку та нирки.

Операція з пересадки серця у Рівному тривала загалом понад 15 годин. Однак через добу після пересадки серця пацієнт помер. 

Як розповів головний лікар Рівненської міськлікарні Євген Кучерук, чоловік до операції перебував у дуже важкому стані, переніс дві операції й мав вагу понад 100 кг.

Інші органи донора повезли у Київ, оскільки пацієнтам з Рівненщини, які потребують пересадки, вони за деякими показниками не підійшли. Євген Кучерук повідомив, що пересадки печінки та нирок провели у київському “Охматдиті” та в інституті імені Шалімова.

Усі попередні трансплантації серця у Рівненській міськлікарні були успішні. Першу пересадку серця у Рівному провели рік тому, у грудні 2020 року, 46-річному мешканцю міста Сарни. Невдовзі після операції чоловік з новим серцем самостійно, за кермом власного авто, приїхав у Рівне на курс реабілітації.

Нагадаємо, у рентген-операційній нового кардіохірургічного відділення Могилів-Подільської окружної лікарні, за 130 км від обласного центру, 8 червня провели три коронографії та стентування коронарних артерій серця.

Читайте також

Чи є гарантія на послуги стоматолога?
Чи є гарантія на послуги стоматолога?
Детальніше
Сучасна стоматологія
Сучасна стоматологія
Детальніше
Ковідний антирекорд за минулу добу у Вінниці – 649 інфікованих
Ковідний антирекорд: за минулу добу у Вінниці – 649 інфікованих
Детальніше
COVID-19 Вінниччина за крок до переходу в червону зону
COVID-19: Вінниччина за крок до переходу в "червону" зону
Детальніше
Як після операції почувається малюк із пересадженою печінкою
Як після операції почувається малюк із пересадженою печінкою?
Детальніше
COVID-19 у Вінниці реанімації завантажені на 70%
COVID-19: у Вінниці реанімації завантажені на 70%
Детальніше