На заняттях з комп’ютерної грамотності у Вінницькому терцентрі вчать засад кібербезпеки
У Вінницькому терцентрі працюють гуртки з комп’ютерної та мобільної грамотності. Людей старшого віку не тільки вчать користуватися сучасними гаджетами, але й пояснюють, як не потрапити у тенета аферистів у мережі та зберегти свої особисті й банківські дані у безпеці.
На жаль, наразі частішають випадки, коли вінничани старшого віку потрапляють у тенета кібершахраїв.
Вони зламують акаунти у месенджерах, розсилають спам та неправдиву інформацію, а подеколи навіть намагаються злочинним чином заволодіти грішми. Вважаємо, що це недопустимо, тому запровадили на наших уроках із комп'ютерної грамотності вивчення основ кібербезпеки та кібергігієни. А нещодавно до Терцентру завітали також поліцейські із профільного відділу, щоб ще раз наголосити нашим відвідувачам і соціальним робітникам на правилах безпеки в мережі, – завідувачка відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Ганна Ковбенко.
Уроки із комп'ютерної та мобільної грамотності у Терцентрі проводить викладачка Юлія Галицька. Завітати на її заняття хочуть чимало людей, тож їх розділили по групах. Таким чином, про кібербезпеку у закладі говорять щодня для різних аудиторій.
На заняттях ми розглядаємо інформаційну гігієну, медіаграмотність та кібербезпеки у межах єдиного курсу. Я акумулювала багато інформації, яку шукала власноруч та адаптовувала під сприйняття та інтерес людей старшого віку. Намагалася, аби вона була проста та лаконічна. Розглядаємо різні види шахрайств в Інтернеті. Я наголошую на тому, щоб мої студенти не переходили за підозрілими посиланнями, користувалися офіційними ресурсами, не вірили фейкам та ні в якому разі не ділилися своєю особистою та банківською інформацією, – розповіла Юлія Галицька.
Студенти задоволені уроками та відзначають їхню актуальність.
Систематично ходжу на заняття із комп’ютерної грамотності. Мені дуже цікаво, я багато чому навчилася. Ми розглядаємо на заняттях як теорію, так і практику. Це дуже корисно, аби убезпечити себе від посягань шахраїв в інтернеті, – ділиться одна зі студенток гуртка.
Як записатись на заняття
Записатися на заняття можуть люди 60+ за адресою: вул. Соборна, 50 або за номером телефону 67-05-90.
Нагадаємо, одна з небезпечних злочинних махінацій – перевипуск sim-картки без відома власника. Отримавши контроль над вашим номером, зловмисники можуть отримати доступ до банківських рахунків, оформити кредити на ваше ім’я, а також зламати електронні облікові записи та використати їх для зловмисних цілей.