На сесії Вінницької міськради внесли зміни до Програми “Муніципальне житло”

На сесії Вінницької міськради внесли зміни до Програми “Муніципальне житло”

12:26 27.01.2023

27 січня на черговій сесії Вінницької міської ради ухвалили зміни до Програми “Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади”.

Як зазначив директор департаменту економіки й інвестицій Вінницької міськради Максим Мартьянов, аби зосередити увагу майбутніх учасників Програми на можливості отримати державні кошти для придбання житла, Програму доповнено словами «(в тому числі за програмою єОселя)».

єОселя – це нова програма доступного кредитування житла з фіксованою ставкою 3% річних, ініційована Президентом України. Така можливість надається військовослужбовцям за контрактом, медикам, освітянам та науково-педагогічним працівникам. Оформити заявку можна в додатку «Дія».

Ще одна зміна в Програмі “Муніципальне житло” стосується заборони на продаж придбаного за Програмою житла протягом трьох років. Це зроблено для того, щоб учасники Програми не зловживали своїм правом на участь та не перепродували квартири за ринковою ціною.

Учасниками Програми можуть бути різні категорії громадян. Це учасники бойових дій, люди з обмеженими фізичними можливостями, освітяни та медики, молоді або багатодітні сім’ї тощо.

Найбільша квота в новому об’єкті будівництва буде надаватися учасникам бойових дій за весь період протистояння російській агресії, з 2014 року. Це 34 майбутніх квартири. Тому в Програмі уточнено відповідну категорію учасників – «учасники бойових дій в російсько-українській війні», - додав Максим Мартьянов.

Друга велика квота – 27 квартир для внутрішньо переміщених осіб.

Під час війни ми зацікавлені в тому, щоб економіка громади якомога швидше розвивалася та нарощувала потужності, відтак маємо намір дати можливість поліпшити житлові умови тим людям з-поміж ВПО, які зареєструвалися в нашій громаді та офіційно працюють, - говорить Максим Мартьянов.

Програма “Муніципальне житло”

Програма реалізується вже протягом 13 років і завжди мала попит серед населення. Поліпшили житлові умови за весь період дії програми 1034 вінницькі родини, з яких 860 родин – учасники Програми “Муніципальне житло”.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив на тому, що за сприяння Вінницької міської ради учасники цієї Програми можуть отримувати і довгострокові пільгові кредити на поліпшення житлових умов.

Охочих взяти участь у цій Програмі достатньо багато. Лише по минулому будинку три претенденти були на одну квартиру. Якщо протягом трьох років людина є учасником цієї Програми, потім вона має право своє майно перепродати. Бо об’єктивно є люди, які чесно працюють, а є, на жаль, “ділки”. Тому ми вносимо зміни до Програми. Також включаємо додаткову категорію - учасників російсько-української війни і збільшуємо цю квоту, якщо говорити про цей будинок – то мова йде про 34 квартири. Також збільшуємо квоту по внутрішньо переміщених особах. І відповідно, ті категорії громадян, які працюють в різних сферах бюджетних закладів - вони теж в Програмі цій. І важливо, що саме на цьому етапі є державна програма, ініційована Президентом - “єОселя”, де за 3% при підтримці державних коштів можна придбати відповідне житло. Ми також орієнтуємося на цю програму, щоб більше категорій громадян могли скористатися нею з урахуванням їх фінансових можливостей, - сказав Сергій Моргунов.

Нагадаємо, хороші темпи будівництва муніципального будинку на вулиці 600-річчя. Про це запевняє заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

Читайте також

У Вінниці завершують капремонт ліфта у ще одній багатоповерхівці
Детальніше
Муніципальне житло: найбільша квота для учасників російсько-української війни
Детальніше
У Вінниці провели чергове жеребкування для учасників програми «Муніципальне житло»
Детальніше
У Вінниці біля житлового будинку на Дмитра Білоконя встановлюють пандус
Детальніше
Ще один пандус встановили біля житлового будинку у Вінниці - на вулиці Учительській, 12
Детальніше
У Вінниці цьогоріч уже створили 15 нових ОСББ у двадцяти будинках
Детальніше