На передовій та в тилу рятують життя: як розвивається вінницька медицина в умовах війни

На передовій та в тилу рятують життя: як розвивається вінницька медицина в умовах війни

14:15 30.07.2024

Сьогодні лікарі працюють у надскладних умовах: на передовій та в тилу, рятуючи пацієнтів і під час повітряних тривог і під звуки вибухів. Яка ж сучасність української та вінницької медицини зокрема?

Ще 15 років тому кардіологічне відділення міської лікарні №1 було здебільшого терапевтичне. Зараз це оазис надсучасних операцій та інноваційного обладнання. Попри те, що наразі центр має лише два поверхи, він займає лідируючі позиції серед українських кардіоцентрів і твердо утримується у п'ятірці кращих. Успіх вінницької кардіології — це перш за все професіоналізм лікарів та медперсоналу і їхня відданість професії.

Під час операцій на серці немає місця помилкам. Тож кардіологи розвиваються, опановують нові техніки і тепер готуються до переїзду у нову будівлю.

Новаторством може похвалитися і центр мікрохірургії ока, який працює вже понад пів року. Коштом міста тут зробили ремонт та придбали сучасне обладнання. Гордість центру — сучасна операційна із надпотужною апаратурою. Завдяки їй за день лікарі роблять десятки операцій.

Двома сучасними апаратами підсилили цьогоріч і лікарню ШМД. Їх передало місто-побратим Карлсруе. Ці новинки вже допомагають оперативніше надавати послуги пацієнтам.

Окрім вражаючих операцій та тисяч врятованих життів наших героїв, Вінниця стала одним з осередків реабілітації. Аби допомогти бійцям відновити здоров’я після отриманих травм, у березні цього року на базі міської лікарні №1 створили Клінічний центр амбулаторної та стаціонарної реабілітації. За цей час провели ремонтні роботи та встановили сучасне обладнання, яке допомагатиме повертати до активного життя і військових, і цивільних. Таке оновлення коштувало лікарні майже 4 мільйони гривень.

Турбуються лікарі не лише про якісну медичну допомогу, а й про те, аби надавати її безперебійно навіть в умовах відключень світла. На даху одного з корпусів Центру Матері та дитини вже пів року працює станція, яка перетворює енергію природи в кіловати.

Сонячні електростанції встановили також і на даху ще двох медзакладів: лікарнях №1 і №3. Загалом з початку року на підтримку медицини з бюджету громади виділили понад 120 млн грн. 

В умовах війни українська система охорони здоров’я не тільки вистояла, а й продовжує розвиватися. У лікарнях проводять надскладні й невідкладні операції, планові трансплантації, активно працює служба крові. Крім того, в українців з’явилась можливість "лікуватись онлайн" завдяки послугам телемедицини, тобто консультації з лікарем у чаті, телефоном або за допомогою відеозв'язку. А також МОЗ сфокусувалось на ментальному здоров'ї громадян.

На Doc.ua у перші місяці війни помітно зріс попит на послуги лікарів таких спеціальностей, як психолог, психотерапевт, психіатр, невролог. У Вінниці ж один із медцентрів тестує віртуального помічника лікаря. І вже невдовзі запустить проєкт у роботу з пацієнтами. Тож сьогодні українська сфера медицини точно для людей і про людей.

Нагадаємо, у Вінниці відбулася зустріч представників місцевих медіа з керівництвом Національної служби здоров'я України. Обговорювали проведення НСЗУ моніторингу дотримання умов договору закладами охорони здоров'я Вінницької області в межах Програми медичних гарантій.

Читайте також

У Вінниці виконали вже четверту успішну трансплантацію серця
Детальніше
У Вінниці для жительок старшого віку відновили заняття зі степ-аеробіки
Детальніше
У двох громадах Вінниччини відкрили простори «Дбаю про себе»
Детальніше
У Вінниці осучаснили терапевтичне відділення лікарні №1
Детальніше
“Центр з питань полонених та зниклих безвісти” отримає пальне для виконання завдань
Детальніше
Псоріаз, дерматит, акне: як стрес провокує загострення хронічних хвороб шкіри
Детальніше