На навчання вирушив перший набір майбутніх воїнів, які пройшли через Муніципальні рекрутингові центри

На навчання вирушив перший набір майбутніх воїнів, які пройшли через Муніципальні рекрутингові центри

17:25 30.04.2024

До навчально-тренувальних баз 30 квітня вирушив перший набір майбутніх військовослужбовців, яких консультували фахівці вінницьких Муніципальних рекрутингових центрів. Попереду на них чекає не менш як місяць загальної підготовки та, коли є бажання, – подальше навчання.

Анатолій Чернієнко – один з тих, хто сьогодні вирушив на навчання. Чоловіку 45 років, він батько трьох дітей 24, 18 і 13 років, має медичну та історичну освіти. У війську планує бути бойовим медиком. Займатиметься евакуацією поранених та наданням першої допомоги на полі бою.

Я звернувся до рекрутингового центру, тому що хочу потрапити до лав Збройних Сил України. Я вибрав 120 бригаду, щоб служити із земляками. Я щасливий, що доєднався до спільноти, яка захищає Україну. Я б також хотів закликати усіх приєднуватися, адже зараз така ситуація, що без нашої допомоги буде важко. Але загалом настрій в мене стримано оптимістичний, я вірю в нашу перемогу, але розумію, що для цього потрібно дуже багато зробити, – розповідає майбутній військовослужбовець.

До останнього часу чоловік працював на одному з комунальних підприємств. З-поміж іншого, вони з колегами на волонтерських засадах робили банно-ванні комплекси для різних військових підрозділів.

На навчання вирушив перший набір майбутніх воїнів, які пройшли через Муніципальні рекрутингові центри

Серед тих, хто сьогодні разом з Анатолієм Чернієнком їде на навчання – і 31-річний Борис Гуненко. Вінничанин каже, війна застала його 24 лютого у Харкові, де він тоді працював, а сьогодні прийшов його час долучитися до захисту країни. У війську чоловік планує бути або оператором БПЛА, або помічником артилериста.

Як розповідає рекрутер, сержант 168-го батальйону 120-ї бригади територіальної оборони Олександр Царевський, сьогодні на навчання відправили перший набір. Усі ці люди раніше пройшли відбір та комісію. Серед них є як майбутні стрільці, так і потенційні офіцери морально-психологічного забезпечення, а також водії, зв’язківці та інші. До навчальних центрів майбутніх військових доправляють силами ТЦК.

Усі вони спочатку мають пройти базовий курс військової підготовки, без цього сьогодні жодного військовослужбовця не допускають до служби. Далі вже буде спеціалізація, тобто якщо людина вчиться, вона йде по кар'єрних щаблях безпосередньо в армійській інфраструктурі і розвивається, – каже рекрутер.

Муніципальні рекрутингові центри, які діють у Вінниці, – це спільний проєкт міста та 120 бригади ТрО, який має на меті сприяти мобілізації. Для людей це можливість вибрати, на якій посаді долучитися до захисту держави.

На навчання вирушив перший набір майбутніх воїнів, які пройшли через Муніципальні рекрутингові центри

Як зазначає інструктор з військового рекрутингу Вінницького міського об'єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, головний сержант Юрій Зелений, за перші місяці роботи центри добре спрацювали та дали непогану кількість кандидатів.

Сьогодні у нас одна команда їде в навчальний центр ТрО, а інша – в навчальний центр Сухопутних військ. Це непоганий показник, – каже Юрій Зелений.

За його словами, важливо, що рекрутингові центри взяли на себе роз'яснювальну роботу.

Усі ми хочемо знати: куди, як та що. Центри надають таку інформацію, і люди розбираються, і це нормально. Вони не хочуть іти в невідомість, а коли вони отримують відповіді, вони вже певний бар'єр для себе долають. Вони розуміють, що рано чи пізно потрібно долучатися до Сил Оборони, – зазначає Юрій Зелений.

Муніципальні рекрутингові центри

Муніципальні рекрутингові центри у Вінниці діють з середини березня. Вони працюють на базі трьох Прозорих офісів.

Більше інформації можна дізнатися за адресами: просп. Космонавтів, 30; вул. Замостянська, 7; вул. Брацлавська, 85.

Нагадаємо, у Вінниці відбувся другий інформаційно-рекрутинговий захід «Обирай сам. Навчання. Служба. Підтримка». Понад 20 наметів розгорнули військові різних підрозділів, навчальні заклади, ветеранські організації. Кожен охочий міг ознайомитися із різними родами військ, екіпіровкою військовослужбовців, дронами, школярі та абітурієнти цікавилися факультетами військових навчальних закладів, чоловіки та жінки – рекрутингом та умовами служби.

Читайте також

Вінницьке СБУ зібрало докази провини ще одного російського ката
Детальніше
Вінниця проводжає у вічність полеглого воїна десантно-штурмової бригади
Детальніше
Вінницька гідеса вирушає у Camino Podolico, щоб зібрати гроші на інклюзивне авто для військових
Детальніше
Ще один ворожий літак ліквідували: на Донеччині українські зенітники знищили СУ-25
Детальніше
Вінниця прощається із військовослужбовцем Сергієм Загорульком
Детальніше
В Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію: на який термін і які є обмеження?
Детальніше