На базі станції юних натуралістів у Вінниці відкрили Центр денного догляду

На базі станції юних натуралістів у Вінниці відкрили Центр денного догляду

10:49 01.05.2024

На Вінниччині відкрили Центр денного догляду "Юннат" на базі Вінницької обласної станції юних натуралістів. За співпраці з французькою неурядовою організацією ACTED та фінансової підтримки Уряду Канади заклад отримав допомогу у вигляді комп'ютерів, телевізорів, планшетів, фільтрів для акваріумів, столів, стільців, м'яких меблів.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий, регіональна координаторка французької неурядової організації ACTED у Вінниці Олена Гончар та фахівці організації, голова правління громадської організації "Об’єднання батьків, дітей, молоді з інвалідністю "Світ звуків", депутатка обласної ради Надія Мельник в рамках реалізації проєкту передали Центру техніку, обладнання та необхідний інвентар.

Керівниця вінницького офісу Міжнародної гуманітарної організації ACTED Олена Гончар зазначила, що донор проєкту - Міністерство закордонних справ Канади.

Центр денного догляду матиме велику кількість обладнання, техніки, різноманітних ігор. Список - дійсно великий. Тут діти зможуть цікаво проводити час, поки їхні мами працюватимуть, розвиватимуться та економічно зростатимуть, - сказала Олена Гончар. - Ціль проєкту полягає у створенні умов для жінок (і місцевих, і внутрішньо переміщених), щоб вони могли стати більш незалежними. Ця мета реалізується в Центрі денного догляду.

На базі станції юних натуралістів у Вінниці відкрили Центр денного догляду

Заступниця директора Вінницької обласної станції юних натуралістів Світлана Павлюк провела презентацію закладу та розповіла про його діяльність.

Сьогодні Вінницька обласна станція юних натуралістів - це сім відділів. Наш заклад охоплює близько 1885 діток. На базі станції працює 45 творчих об'єднань, на базі закладів Вінниці - ще 24 творчих об'єднання. Також маємо об'єднання на базі територіальних громад області, - сказала Світлана Павлюк.

Голова правління громадської організації "Об’єднання батьків, дітей, молоді з інвалідністю "Світ звуків", депутатка обласної ради Надія Мельник зазначила, що це перший великий проєкт для організації.

Проєкт націлений на внутрішньо переміщених жінок, які прагнуть саморозвитку, але не завжди мають можливості для цього. І саме цей проєкт дасть їм можливість реалізуватися, знайти своє місце роботи, можливо, перекваліфікуватися, - сказала Надія Мельник. - Щиро вдячна ACTED і Вінницькій обласній раді за підтримку в реалізації такого чудового проєкту на Вінниччині.

На базі станції юних натуралістів у Вінниці відкрили Центр денного догляду

Працівниця виконавчого апарату обласної ради Олеся Панасюк зазначила, що закупівлю обладнання здійснювали у вітчизняного виробника.

А ще вирішили  підтримати тих виробників, які сьогодні працюють на сході. Їм важче ніж нам. М'які крісла, столи, стільці, шафи для одягу приїхали з міста Дергачі Харківської області. Там дуже багато стріляють... На жаль, наше замовлення було останнім, нас про це попередили, - сказала Олеся Панасюк. - 40 крісел у формі звірят, які вже стали улюбленцями дітей, приїхали з Херсону. Виробництво знаходиться за 12 км від лінії фронту. Наразі виробники цих меблів виїхали з Херсону до Одеси. Дякую всій команді ACTED, яка нас підтримала. Ми - перші. Ми відкрили перший Центр денного догляду на Вінниччині.

Постійно діючий багатопрофільний Центр із догляду за дітьми створено для потреб усіх категорій населення області. Основні види цільової аудиторії, на яку орієнтована робота Центру - діти з числа внутрішньо переміщених осіб різного віку (4-12 років), в тому числі з Маріуполя і Херсону, діти з сільської місцевості.

На базі станції юних натуралістів у Вінниці відкрили Центр денного догляду

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий подякував представникам французької неурядової організації ACTED за співпрацю.

Центр денного догляду - не перший проєкт, який реалізується на Вінниччині завдяки нашому партнерству з французькою організацією ACTED.  Свого часу в обласній Раді ми підписали меморандум про співробітництво. І він - ефективний! - сказав Вячеслав Соколовий. - Я щиро дякую за роботу представникам ACTED, працівникам станції юннатів, фахівцям виконавчого апарату обласної Ради, депутатці Надії Мельник. Спільна робота дає результат. Бажаю цікавих нових проєктів! Всім нам - Перемоги!

22 серпня 2023 року голова обласної ради Вячеслав Соколовий і керівниця відокремленого офісу ACTED у Вінниці Олена Гончар підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між обласною радою та гуманітарною організацією.

Нагадаємо, на Вінниччині за ініціативи обласної ради реалізується грантовий проєкт в обласній станції юних натуралістів. Донором гранту стала Французька гуманітарна організація ACTED з Програмою "Забезпечення розширення економічних прав та можливостей жінок для відновлення та розвитку" (SEED).

Читайте також

Активні містяни планують створити громадську організацію "Малі річки Вінниці"
Детальніше
"Вільна українська" - у Вінниці стартували безкоштовні курси української мови
Детальніше
Байден і Зеленський підписали безпекову угоду між Україною та США
Детальніше
Вінницька делегація в Ukraine Recovery Conference та обмін досвідом з Берліном: міжнародні новини
Детальніше
У Вінниці ухвалили проєкт Програми комплексного відновлення території
Детальніше
Ухвалено проєкт Програми розвитку безбар’єрного простору Вінницької громади на 2024-2027 роки
Детальніше