Мобільні лазні, буржуйки та сухі душі як Вінницька громада підтримувала захисників впродовж року

Мобільні лазні, буржуйки та сухі душі: як Вінницька громада підтримувала захисників впродовж року

20:50 31.12.2024

“Червоній калині” та ще понад півсотні бригад та військових частин Вінницька територіальна громада допомагає на постійній основі. Міська рада спільно із Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом завжди відкликаються на запити військових, яким така підтримка вкрай необхідна!

У 2024-му на безпеку та оборону в бюджеті Вінницької громади було закладено понад 980 мільйонів. Однак, за підсумками року, вдалося направити 1 мільярд 300 мільйонів.

Запитів від оборонців на ту чи іншу техніку завжди багато. Оскільки це війна технологій — на першому місці дрони, бо вони допомагають берегти життя наших захисників. За третій рік повномасштабної війни справжнім щитом для української лінії оборони стали мавіки. Завдяки вбудованим тепловізійним камерам військові бачать ситуацію вночі та не підпускають ворога до своїх позицій.

Частими є запити оборонців і на  багі, їх виготовляють вінницькі умільці. За рахунок швидкості та маневреності на цих авто можна довозити продукти чи боєприпаси на саму передову лінію, а також евакуйовувати поранених з поля бою. Півсотні позашляховиків передала цьогоріч оборонцям Вінницька громада спільно з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом.

Автомобілі отримали підрозділи, які “полюють” на ворожі шахеди. Вони чергують 24/7, а завдяки такому транспорту зможуть швидко переміщатися місцевістю, реагуючи на зміну бойової обстановки. А щоб захистити автівки та позиції українських захисників — громада забезпечує їх засобами радіоелектронної боротьби. Нещодавно, сучасний комплекс НОТА отримала Вінницька 120-та бригада.

Щоб забезпечити гігієну військових у польових умовах, на фронт відправляють сухі душі та мобільні лазні. Також вінницькі майстри виготовляють спеціальні окопні пічки. Конструкції легкі, мобільні, дозволяють і обігріти приміщення, і висушити одяг, і приготувати їжу.

А от розвідувати позиції ворога тепер буде розроблений та створений у Вінниці безпілотник "Щедрик", він офіційно заступив на службу. Міноборони кодифікувало і допустило БПЛА до постачання у підрозділи збройних сил. Літальний апарат має одні з кращих характеристик. Він недосяжний для більшості вогневих засобів протиповітряної оборони противника і здатен вести розвідку і вдень і вночі, за будь-яких погодних умов. "Щедрик" — це проєкт Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.

На підсилення захисників Вінниця спрямовує всі сили.

Нагадаємо, оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик». Він створений вінницькими розробниками для ефективного виконання завдань на передовій.

Embedded thumbnail for Мобільні лазні, буржуйки та сухі душі: як Вінницька громада підтримувала захисників впродовж року

Читайте також

Одним днем війна не закінчиться, але гаряча стадія може закінчитися швидко — Президент Зеленський
"Одним днем війна не закінчиться, але гаряча стадія може закінчитися швидко" — Президент Зеленський
Детальніше
Пілот Су-27 з позивним Вікінг - про перші повітряні бої та удари по ворогу західними ракетами
Пілот Су-27 з позивним "Вікінг" - про перші повітряні бої та удари по ворогу західними ракетами
Детальніше
З Південного Бугу відкачали понад 70 тонн рослинної олії
З Південного Бугу відкачали понад 70 тонн рослинної олії
Детальніше
Хмільник зустрічатиме 4 січня “на щиті” загиблого Героя-захисника
Хмільник зустрічатиме 4 січня “на щиті” загиблого Героя-захисника
Детальніше
У Вінниці поліцейські здали кров для потреб поранених військовослужбовців
У Вінниці поліцейські здали кров для потреб поранених військовослужбовців
Детальніше
Хто у Вінниці отримав компенсації за придбані інвертори та акумулятори
Хто у Вінниці отримав компенсації за придбані інвертори та акумулятори
Детальніше