Мережу медичних закладів розширять: вінницька "районка" отримає друге життя

Мережу медзакладів можуть розширити: вінницька "районка" отримає друге життя

21:31 19.01.2021
597

Трансформація системи охорони здоров’я стосується кожного вінничанина. Її мета – забезпечити всім мешканцям нашої територіальної громади рівний доступ до якісних медичних послуг та перебудувати систему охорони здоров’я так, щоб у її центрі був саме пацієнт. 

На сайті Вінницької міськради днями опублікували рішення виконкому щодо надання згоди на безоплатне прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Вінницького району в комунальну власність Вінницької міської територіальної громади комунального некомерційного підприємства "Вінницька центральна районна клінічна лікарня" Вінницької районної ради. 

У міському департаменті охорони здоров'я інформують, що цього вимагає чинне українське законодавство, яке регламентує завершення першого етапу реформи - децентралізації.

У 2020 році у Вінницькій області утворились 63 спроможних громади, які об'єднані в шість нових районів. Відповідно до вимог законодавства відбувається передача медичних закладів зі спільної власності у власність тих територіальних громад. на території яких вони розташовані, - інформує директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Відповідно до принципу "гроші йдуть за пацієнтом" від передачі "районки" у комунальну власність міста мають виграти усі - і персонал, і пацієнти. Адже не секрет, що сьогодні медики районки, які працюють з ковідними хворими, отримують набагато менше, аніж їхні колеги з лікарень Вінниці.

Якщо з ковідними хворими працює лікар вищої категорії, він може отримати зарплату і 50 тис. грн. Якщо лікар працює поза ковідним відділенням, він може отримати 9-10 тис. грн, - пояснює Олександр Шиш.

Нагадаємо, що у рамках програми "Вінничани важливі" з міського бюджету лікарям доплачують щомісяця по 15 тис. грн, медсестрам – по 10 тис. грн, молодшим медсестрам – по 8 тис. грн. В цифрах це виглядає так: скажімо, молодший медичний спеціаліст - лікар зараз має ставку 5 тисяч 772 гривні. Надбавку 200% коштом держбюджету від НСЗУ. Він має 12 тисяч 443 гривні. Підвищення зарплати з березня – це ще 3 769 грн. І плюс 15 тисяч муніципальної надбавки. Тож нарахована зарплата для нього - 36 995 гривень.

Високі вінницькі стандарти гарантують оснащення усіх медичних закладів на найвищому рівні. Тож у нинішньої "районки" нарешті з'являться надії на технічне переоснащення, надійне забезпечення засобами індивідуального захисту та медикаментами. Це своєю чергою дозволить надавати допомогу хворим не лише міста, але й області на вищому рівні.

Кошти спрямовуються таким чином, щоб забезпечити захист медперсоналу, забезпечити ліками, киснем, обладнанням, налагодити доставку медперсоналу в заклад, модернізувати лікарняні заклади, провести капітальні ремонти, оснастити ліжками, постільною білизною, ковдрами та ін. - перераховує Олександр Шиш. 

Остаточно згоду на прийняття районки в комунальну власність Вінницької громади мають ухвалити депутати міськради на черговій сесії. Її призначили на 29 січня.

Нагадаємо, “У травні муніципальні надбавки виплатили 639 медпрацівникам”, - Сергій Моргунов.

Читайте також

COVID-19: на Вінниччині станом на 28 листопада хворіє 16 838 осіб
COVID-19: на Вінниччині станом на 28 листопада хворіє 16 838 осіб
Детальніше
За добу 27 листопада на Вінниччині зафіксовано 548 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 
За добу 27 листопада на Вінниччині зафіксовано 548 нових підтверджених випадків хвороби COVID-19 
Детальніше
COVID-19: на Вінниччині станом на 26 листопада хворіє 16 617 осіб
COVID-19: на Вінниччині станом на 26 листопада хворіє 16 617 осіб
Детальніше
Мережу медзакладів можуть розширити: вінницька "районка" отримає друге життя
За добу 26 листопада на Вінниччині від COVID-19 померли 23 людини.
Детальніше
Ситуація з коронавірусом у Вінниці залишається вкрай напруженою
Ситуація з коронавірусом у Вінниці залишається вкрай напруженою
Детальніше
COVID-19: на Вінниччині станом на 26 листопада хворіє 16 235 осіб
COVID-19: на Вінниччині станом на 26 листопада хворіє 16 235 осіб
Детальніше