Мережу медичних закладів розширять: вінницька "районка" отримає друге життя

Мережу медзакладів можуть розширити: вінницька "районка" отримає друге життя

21:31 19.01.2021

Трансформація системи охорони здоров’я стосується кожного вінничанина. Її мета – забезпечити всім мешканцям нашої територіальної громади рівний доступ до якісних медичних послуг та перебудувати систему охорони здоров’я так, щоб у її центрі був саме пацієнт. 

На сайті Вінницької міськради днями опублікували рішення виконкому щодо надання згоди на безоплатне прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Вінницького району в комунальну власність Вінницької міської територіальної громади комунального некомерційного підприємства "Вінницька центральна районна клінічна лікарня" Вінницької районної ради. 

У міському департаменті охорони здоров'я інформують, що цього вимагає чинне українське законодавство, яке регламентує завершення першого етапу реформи - децентралізації.

У 2020 році у Вінницькій області утворились 63 спроможних громади, які об'єднані в шість нових районів. Відповідно до вимог законодавства відбувається передача медичних закладів зі спільної власності у власність тих територіальних громад. на території яких вони розташовані, - інформує директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Відповідно до принципу "гроші йдуть за пацієнтом" від передачі "районки" у комунальну власність міста мають виграти усі - і персонал, і пацієнти. Адже не секрет, що сьогодні медики районки, які працюють з ковідними хворими, отримують набагато менше, аніж їхні колеги з лікарень Вінниці.

Якщо з ковідними хворими працює лікар вищої категорії, він може отримати зарплату і 50 тис. грн. Якщо лікар працює поза ковідним відділенням, він може отримати 9-10 тис. грн, - пояснює Олександр Шиш.

Нагадаємо, що у рамках програми "Вінничани важливі" з міського бюджету лікарям доплачують щомісяця по 15 тис. грн, медсестрам – по 10 тис. грн, молодшим медсестрам – по 8 тис. грн. В цифрах це виглядає так: скажімо, молодший медичний спеціаліст - лікар зараз має ставку 5 тисяч 772 гривні. Надбавку 200% коштом держбюджету від НСЗУ. Він має 12 тисяч 443 гривні. Підвищення зарплати з березня – це ще 3 769 грн. І плюс 15 тисяч муніципальної надбавки. Тож нарахована зарплата для нього - 36 995 гривень.

Високі вінницькі стандарти гарантують оснащення усіх медичних закладів на найвищому рівні. Тож у нинішньої "районки" нарешті з'являться надії на технічне переоснащення, надійне забезпечення засобами індивідуального захисту та медикаментами. Це своєю чергою дозволить надавати допомогу хворим не лише міста, але й області на вищому рівні.

Кошти спрямовуються таким чином, щоб забезпечити захист медперсоналу, забезпечити ліками, киснем, обладнанням, налагодити доставку медперсоналу в заклад, модернізувати лікарняні заклади, провести капітальні ремонти, оснастити ліжками, постільною білизною, ковдрами та ін. - перераховує Олександр Шиш. 

Остаточно згоду на прийняття районки в комунальну власність Вінницької громади мають ухвалити депутати міськради на черговій сесії. Її призначили на 29 січня.

Нагадаємо, “У травні муніципальні надбавки виплатили 639 медпрацівникам”, - Сергій Моргунов.

Embedded thumbnail for Мережу медзакладів можуть розширити: вінницька "районка" отримає друге життя

Читайте також

За два дні на Вінниччині понад 130 людей захворіли на коронавірус
За два дні на Вінниччині понад 130 людей захворіли на коронавірус
Детальніше
На Вінниччині від ковіду вакцинувалися майже 2,5 тисячі переселенців
На Вінниччині від ковіду вакцинувалися майже 2,5 тисячі переселенців
Детальніше
У Вінниці для педагогів організували курси «Першої домедичної допомоги»
У Вінниці для педагогів організували курси «Першої домедичної допомоги»
Детальніше
Щодня більше на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 562 осіб
Щодня більше: на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 562 осіб
Детальніше
На COVID-19 у Вінницькій області хворіє понад пів тисячі осіб
На COVID-19 у Вінницькій області хворіє понад пів тисячі осіб
Детальніше
Хвороба шириться на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 483 людини
Хвороба шириться: на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 483 людини
Детальніше