Мер Вінниці Сергій Моргунов якщо хочемо допомагати армії - економіка має працювати

Мер Вінниці Сергій Моргунов: якщо хочемо допомагати армії - економіка має працювати

15:39 07.04.2022

Робота міської інфраструктури в умовах воєнного часу забезпечена максимально ефективно – вінничани з теплом, світлом, газом. 

Як в умовах нових воєнних реалій працює критична інфраструктура міста 5 квітня розповів очільник Вінницької міської територіальної громади Сергій Моргунов.

Ми однозначно зрозуміли, що нам потрібно зберегти стабільність у Вінниці, аби всі комунальні служби належним чином працювали, щоб аварійні ситуації вирішувались вчасно, транспорт ходив за графіком, а у домівках було тепло й електроенергія, - нагадує Вінницький міський голова про події перших днів після вторгнення. 

За його словами, вінницькі комунальники ефективно впорались з усіма викликами тих перших днів війни - працювали з ранку до ночі, водночас допомагаючи ще й силам територіальної оборони.

Яких зусиль довелось докласти, щоб зупинити можливу гуманітарну кризу?  

Вже на п'ятий день війни ми звернулись до підприємців, щоб повертався до роботи бізнес, заклади сфери послуг, торгівля. Якщо ми хочемо продовжувати допомагати армії та тим містам, які опинились в умовах активних бойових дій - наша економіка має працювати. Тут теж не обійшлось без складнощів. Наприклад, великі торговельні мережі мали постачання з Києва, Дніпра, Харкова, Одеси… В умовах війни ця логістика значною мірою була порушена, тож ми активно допомагали бізнесу переорієнтуватись на співробітництво з західними областями України. Ми, мабуть, перший регіон в Україні, з тих де нині не ведуться активні бойові дії, який почав задумуватись про економіку.

Вінниця – гуманітарний хаб. Працює багато волонтерів, різноманітних центрів, фондів і організацій. Як забезпечує координацію між тими, хто залучений в гуманітарну роботу, міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб?

Ми відчули, що потрібна координація, щоб сприяти усім міжнародним організаціям, які представлені нині у Вінниці, адресно направити їх допомогу внутрішньо переміщеним особам і вінничанам. Якщо ми говоримо про місію ООН, яка має кілька напрямків, крім гуманітарних вантажів, вони здійснюють виплати переселенцям. У Вінниці цей процес вже почався, і це досить суттєва підтримка для внутрішньо переміщених осіб. Тим часом як і волонтери, і міська рада продовжують підтримувати своїх людей - продуктами харчування, засобами гігієни тощо. Ще один напрямок - обробка численних запитів, які нині надходять нині від волонтерських організацій: що потрібно? куди везти? Щоб скоординувати усі ці потоки роботи, щоб це все було по-справжньому ефективно та на користь громадам, які опинились у зоні бойових дій, і було вирішено створити міжрегіональний координаційний штаб. Відповідне розпорядження приймали спільно з головою Вінницької облради Вячеславом Соколовим, визначились із ключовими особами, які відповідатимуть за певні напрямки, і запропонували Володимиру Борисовичу (Гройсману - ред.) очолити цей штаб. Вже діє кол-центр, який відповідно до отриманих заявок формує базу даних - яка гуманітарна допомога до нас надійшла і які і є потреби у внутрішньо переміщених осіб, які потреби у нашому регіоні, а що необхідно відправити на схід країни, у т.ч. нашим військовим, які нині воюють фактично на всіх фронтах.

Міський голова також нагадав що дзвінки міжрегіональний координаційний штаб приймає щодня з 08:00 до 18:00 за номерами (096) 165-02-07; (096) 165-00-70.

Нагадаємо, завдання Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу - підвищити ефективність роботи по всьому гуманітарному напрямку, якісно і швидко реагувати на запити та закривати їх.

Читайте також

Вінниця передала бійцям FPV-дрони, «мавіки», зарядні станції та сухі душі
Детальніше
У Вінницькій громаді ЦНАПи розпочали прийом військовозобов'язаних для оновлення даних
Детальніше
Вінниця прощається із 24-річним Героєм-кулеметником
Детальніше
Усі 37 нічних “шахедів” збили, у тому числі й ті, які кружляли над Вінниччиною
Детальніше
У Корделівці відкрили меморіальну дошку загиблому земляку Андрію Чабану
Детальніше
Вінницькі сапери знищили артилерійський снаряд часів Другої світової
Детальніше