Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Вінниця перетворюється на гуманітарний хаб"

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Вінниця перетворюється на гуманітарний хаб"

13:07 10.03.2022

У Вінниці колишній Центр розвитку для дітей "Шахіна" став волонтерським центром. Родина Подолянчуків з початком російської агресії створили Центр надання гуманітарної допомоги.

Волонтери допомагають підрозділам територіальної оборони, Збройним Силам України та переселенцям. Сьогодні, 10 березня, з командою волонтерів зустрівся Вінницький міський голова Сергій Моргунов, щоб обговорити подальшу координацію спільних дій.

У команді Центру – близько 30 волонтерів. Вони працюють або на місці, або допомагають дистанційно. Центр передає вантажі в гарячі точки. У Центрі формують та перевіряють заявки, модерують волонтерські чати, приймають допомогу. Якщо допомогу приносять в штаб – все перевіряється охороною на блокпосту центру, передають допомогу відповідно до заявок. Також у Центрі формують допомогу з-за кордону. Крім того, тут проводять заняття з надання першої медичної допомоги.

Як тільки ми дізналися, що розпочалася війна, одразу вирішили з нашого Центру розвитку зробити Центр надання волонтерської допомоги. І ці люди, які зараз працюють, це все завдяки їм. Вони всі прийшли в нашу команду. Є люди, які працюють у технічному відділі, є медичний відділ, є відділ, який приймає допомогу, є також система обліку. Ми офіційно приймаємо заявки, офіційно відправляємо. Робота кипить доволі активно. Ми допомагаємо військовим і переселенцям. Намагаємося допомогти всім і кожному. До нас приїжджає гуманітарна допомога з-за кордону. І ми насправді дуже раді, що всім вінничанам ще у перші дні дуже багато допомогли. Люди несли продукти харчування, ліки та іншу допомогу. Ми це все дуже цінуємо. І дякуємо всім, хто долучився. Завдяки вашій допомозі, ми змогли допомогти іншим. Настрій у всіх робочий і кожен активно працює. Навіть попри погані новини, руки не опускаються, - зазначає волонтерка Діана Подолянчук.

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Вінниця перетворюється на гуманітарний хаб"

Сьогодні Центр надання волонтерської допомоги відвідав Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він наголосив, що надзвичайно важливо об'єднувати усі зусилля заради перемоги. І Вінниця потроху перетворюється на гуманітарний хаб.

Волонтерський рух достатньо активно почав розвиватися і у Вінниці, і в Україні ще 2013-2014 року. Але з точки зору викликів, які зараз відбуваються у зв’язку з російсько-українською війною, масштаби нереальні. І саме завдяки тому, що волонтери достатньо активно включилися з перших днів війни в роботу, поступово нам вдалося систематизувати цю роботу. Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька міська рада створювали волонтерські центри. От, наприклад, Діана зі своєю родиною достатньо швидко переорієнтувалися саме на волонтерську допомогу, - каже Сергій Моргунов.

Очільник міста додає, що є три основних напрями щодо волонтерської діяльності.

Це допомога біженцям або переселенцям, допомога підрозділам територіальної оборони і Збройним Силам України та допомога тим містам, які наразі знаходяться в оточенні або під загрозою оточення. Тому що, до прикладу, в таких містах, як Маріуполь назріває гуманітарна катастрофа. Я спілкувався кілька днів тому з мером Маріуполя Вадимом Бойченком – їх просто хочуть зрівняти із землею. Обстріл лікарні і пологового будинку. Там гинуть люди, діти помирають від зневоднення, і там просто люди не мають що їсти. І будь-які "зелені коридори" розстрілюються фашистськими російськими військами. Я не знаю, як це назвати. Тому наше завдання на сьогоднішній день – скоординувати всі зусилля і волонтерів, і органів місцевого самоврядування для того, щоб найшвидше сформувати всі потреби і направляти допомогу. Також важливо належним чином організувати доставку від наших партнерів, тому що до нас приїжджають вантажі з інших міст, з інших країн. Також хочу подякувати вінничанам, які достатньо активно включилися в цю роботу і допомагають, - сказав Сергій Моргунов.

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Вінниця перетворюється на гуманітарний хаб"

Щодо потреб Центру надання гуманітарної допомоги, то наразі необхідні протизапальні та жарознижуючі ліки, антибіотики, продукти харчування, каремати та спальники для військових.

Центр надання гуманітарної допомоги "Шахіна" знаходиться за адресою проспект Коцюбинського, 43а.

Нагадаємо,за інформацією "Вінницяміськтеплоенерго", трапився порив зовнішньої мережі на вулиці Келецькій у Вінниці. Водопостачання відсутнє.

Читайте також

Стерилізують та вакцинують від сказу: у Вінниці лікарі-ветеринари допомагають безпритульним собакам
Детальніше
Вінниця передала дрони, тепловізори, тепловізійні приціли та сухі душі 18-й Слов'янській бригаді
Детальніше
У Вінниці Служба перевезення людей на кріслах колісних за пів року надала понад 6,5 тисяч послуг
Детальніше
Вінницька громада передала 10 "мавіків" та 10 тисяч сухих душів спецпідрозділу Kraken
Детальніше
Українські захисники мають техніку для відбиття ворога: Вінницька громада підсилила армію
Детальніше
Вінниця передала "мавік" захисникам на чернігівський напрямок
Детальніше