Мер Вінниці Сергій Моргунов ситуація у Вінницькій міській громаді контрольована

Мер Вінниці Сергій Моргунов: ситуація у Вінницькій міській громаді контрольована

22:14 25.02.2022
230

Ввечері 25 лютого голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий провели спільний брифінг щодо ситуації в області станом на зараз. 

Йшлося про розгортання у Вінниці місць для прийому біженців з різних міст України, де ведуться бойові дії, укомплектування батальйонів територіальної оборони регіону та облаштування відкритих укриттів для вінничан.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов зазначив, що наразі ситуація на Вінниччині контрольована. Найголовніше – не піддаватись паніці та зберігати спокій. І вкотре наголосив, що потрібно дотримуватися комендантської години.

Сьогодні над Вінницею було дві крилатих ракети, одну з них наші військовослужбовці ЗСУ збили. Працюють диверсійно-розвідувальні групи на території області і міста. Зокрема, затримано двох "парашутистів". Вони заарештовані правоохоронцями, їх допитують. Прошу громадян бути пильними та обережними. Жителі області у селах, селищах - ви знаєте один одного, тож якщо з’являється хтось немісцевий, повідомляйте одразу в поліцію та СБУ. Вони працюють цілодобово в посиленому режимі, - зазначив голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

Він додав, що запровадження комендантської години в регіоні дає можливість краще працювати правоохоронцям.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, що у Вінниці продовжують розгортати місця для прийому біженців з різних міст України. А ситуація у Вінницькій територіальній громаді контрольована.

Більшість магазинів у Вінниці працює. На сьогоднішній день ми вдвічі збільшили виробництво хліба. На жаль, деякі мережі намагалися підняти ціни. Проте, ми це питання відпрацьовуємо в індивідуальному порядку з підприємцями. Якщо говорити про всі об’єкти соціальної і критичної інфраструктури, то вони працюють в штатному режимі. Так само і громадський транспорт, який завтра буде працювати в режимі вихідного дня. Також у Вінниці підготували близько 100 об’єктів, де ми можемо приймати біженців. До нас приїжджають з Харкова, Сум, Маріуполя, Чернігова, Полтави. Здебільшого, це жінки і діти. На ніч ми забезпечуємо людей харчуванням і місцем для сну. Ми прийняли сьогодні майже сотню дітей з Одеського військово-морського ліцею. Повністю забезпечили їх харчуванням і всім необхідним для їхнього проживання. В такому режимі працюємо далі. Є багато дзвінків від колег з інших міст. Ми все відпрацьовуємо в оперативному порядку, - наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Очільник міста також додав, що сьогодні на сесії Вінницької міської ради ухвалено рішення виділити 69 млн грн з бюджету громади на зміцнення сил тероборони та соціальний захист і медицину.

Як зазначив голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, дуже важливо, аби жителі Вінниччини і безпосередньо міста Вінниці виконували вимоги щодо переміщення в об’єкти укриття після сигналу системи оповіщення.

Запрацював ще один із об’єктів укриття – це клуб “Курсаль”. Волонтери завершують там прибирання, заклад готовий приймати вінничан для укриття, якщо того вимагає ситуація. Сьогодні з депутатами обласної ради провів онлайн-нараду і кожен з них працює на окрузі для допомоги органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування. Крім того, активізується волонтерський рух, поводиться робота із роз’яснення серед людей. Ми робимо все для того, щоб Вінницька область була у безпеці: в період комендантської години на вулицях громад працюють добровільні загони, які контролюють ситуацію, - каже голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, сьогодні, 25 лютого, під час сесії Вінницької міської ради очільник міста Сергій Моргунов зазначив, що наразі важливо підготувати місця для розміщення евакуйованих з інших міст, забезпечити їх харчуванням та одягом.

Embedded thumbnail for Мер Вінниці Сергій Моргунов: ситуація у Вінницькій міській громаді контрольована

Читайте також

Міжнародний комітет Червоного Хреста доправив у Вінницю гуманітарний вантаж
Міжнародний комітет "Червоного Хреста" доправив у Вінницю гуманітарний вантаж
Детальніше
Увага всіх українців прикута до евакуації захисників Азовсталі
Увага всіх українців прикута до евакуації захисників "Азовсталі"
Детальніше
Вінниця отримала гуманітарну допомогу від Міжнародної організації з міграції
Вінниця отримала гуманітарну допомогу від Міжнародної організації з міграції
Детальніше
Культурний фронт: вінницька бандуристка організувала концерт у Польщі
Культурний фронт: вінницька бандуристка організувала концерт у Польщі
Детальніше
У Вінниці двічі за ніч лунали сигнали повітряної тривоги
У Вінниці двічі за ніч лунали сигнали повітряної тривоги
Детальніше
Тисячі пакунків для переселенців - підтримка від вінницького координаційного гуманітарного штабу
Тисячі пакунків для переселенців - підтримка від вінницького координаційного гуманітарного штабу
Детальніше