Щодня сто-двісті сімей приймають допомогу

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Щодня сто-двісті сімей приймають допомогу"

20:17 31.03.2022

16 березня у Вінницькій міській територіальній громаді почав працювати міський Центр надання гуманітарної допомоги переміщеним особам. У ньому отримують гуманітарну допомогу ті люди, які переїхали з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії, і які зареєструвались у департаменті соціальної політики міської ради як внутрішньо переміщені особи.

Сьогодні, 31 березня, міський голова Сергій Моргунов, голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман та голова обласної ради Вячеслав Соколовий побували у Центрі та поспілкувалися з його працівниками, волонтерами та переселенцями.

Вінницький міський центр надання гуманітарної допомоги переміщеним особам створений департаментом соціальної політики для підтримки тимчасово переміщених осіб на період війни, - повідомляє Вінницька міська рада.

Міський голова Сергій Моргунов під час візиту зазначив, що міський Центр надання гуманітарної допомоги відкрили два тижні тому - тут видають набори з найнеобхіднішими речами і продуктами.

Щодня сто-двісті сімей приймають допомогу. Поспілкувались з людьми. Приємно вразило, з якою вдячністю вони відгукуються про вінничан - про наших волонтерів, про працівників соціальної сфери, про комунальників, лікарів. Людське ставлення має величезне значення. І коли ми об’єднуємо зусилля – можемо допомогти набагато більше. Це – одне з завдань Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, який розпочав роботу у Вінниці, - сказав Сергій Моргунов.

Очільник міста додав, що разом з головою Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимиром Гройсманом та головою обласної ради Вячеславом Соколовим обговорили, як можна покращити роботу Центру.

Зростає потреба у продуктах харчування, тож необхідно залучати інші організації, які зможуть посприяти у постачанні. Також вирішили виділити окреме приміщення під склад одягу, де переселенці змогли б підібрати потрібне для своєї родини. Опрацюємо і питання роботи соціальних перукарень, де б могли обслуговуватись вимушені переселенці. Людям важливо відчувати підтримку, - каже Сергій Моргунов.

Голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман зазначив, що наразі головне завдання, щоб внутрішньо переміщені особи почували себе у Вінниці як вдома та отримували всю необхідну допомогу.

Потрібно систематизувати видачу продуктових наборів. Має бути норма на одну людину, на одну дитину. Мова йде про білок та вуглеводи. Видавати такі пакунки на людину вдень чи на 3 дні. Тут вже потрібно визначитись, - наголосив Володимир Гройсман.

До діяльності Центру залучені департамент соціальної політики міської ради, Вінницький міський центр соціальних служб, Вінницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), громадські організації соціального спрямування та волонтери. Також Центр співпрацює з "Подільською громадою".

Люди попередньо телефонують і ми записуємо їх потреби. Однією з умов отримання допомоги є довідка внутрішньо переміщеної особи. Зазвичай людям ми надаємо продуктові набори, засоби гігієни, одяг та взуття. Співпрацюємо з волонтерами, і дякуємо містам-побратимам з Польщі і Латвії, які з перших днів війни нам допомагають. Вони передають до нашого Центру консерви, продукти тривалого зберігання, макарони, крупи, згущене молоко, дитяче харчування, підгузки, засоби гігієни. Набори формуємо в залежності від кількості осіб у родині. Станом на 30 березня гуманітарну допомогу отримала 981 сім’я, а це - 2668 людей, - розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Замовлення на забезпечення гуманітарною допомогою здійснюється в телефонному режимі за номерами:

  • (097)-083-59-98;
  • (093)-705-61-91.

Допомога надається громадянам, які зареєстровані у Вінницькій міській територіальній громаді як внутрішньо переміщені особи.

Для отримання замовлення необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу та довідку внутрішньо переміщеної особи.

Замовлення, що надходять в телефонному режимі до 14.00 години, готові до видачі наступного дня з 11.00 до 16.00 години.

Нагадаємо, поки на фронті йдуть бойові дії, небайдужі вінничани в тилу створюють сприятливі умови для наших захисників та людей, які опинилися без даху над головою.

Читайте також

З окупованого Херсона в Австралію Як живеться українським біженцям за кордоном
З окупованого Херсона - в Австралію. Як живеться українським біженцям за кордоном
Детальніше
Вінницька молодь влаштувала благодійну лотерею, щоб зібрати кошти для фронту
Вінницька молодь влаштувала благодійну лотерею, щоб зібрати кошти для фронту
Детальніше
Вінничани здають кров для матері та дитини, які постраждали у резонансній ДТП
Вінничани здають кров для матері та дитини, які постраждали у резонансній ДТП
Детальніше
У свої 95 років переживає другу війну! Як пані Олена та її дочка Ніна допомагають армії
У свої 95 років переживає другу війну! Як пані Олена та її дочка Ніна допомагають армії
Детальніше
До маріупольців у Вінницькій області виїжджатиме мобільна група
До маріупольців у Вінницькій області виїжджатиме мобільна група
Детальніше
Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям
Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям
Детальніше